Otěhotnění po antikoncepci Depo Provera

Toužíte po miminku, ale užívala jste antikoncepci Depo Provera? Pak možná bude s tímto trošku problém. Po této antikoncepci to nebude hned a s tím by také měla žena, která jí užívá, počítat. Pokud tedy víte, že tak do roka budete chtít miminko, tak tuto antikoncepci vysaďte.

Lékaři tvrdí, že obnova plodnosti po Depo Proveře je velmi individuální, plodnost se může obnovit i tehdy, když ještě nepřišla menstruace. Obecně se ale doporučuje počkat na menstruaci a poté mít nechráněný styk. Uvádí se, že možnost otěhotnění po vysazení antikoncepční injekce je 10 – 36 měsíců.

Tato antikoncepce se tedy doporučuje až tehdy, když už máte děti a nemáte v plánu znovu otěhotnět, nebo když chcete otěhotnět až za delší dobu.

S nástupem první menstruace po vysazení antikoncepce to také není jednoduché, často můžete čekat i půl roku. Menstruace je slabá a nepravidelná. Je sice pravda, že tato injekce vám přinese naprostý komfort a proto ji spousta žen miluje a chce ji.

Uživatelky Depo Provery netrápí každý měsíc menstruace, nemají žádné bolesti břicha a migrény s tím spojené, nemusí řešit to, že si denně mají brát prášky a nesmí na to zapomenout. S Depo Proverou totiž stačí jít jednou za 3 měsíce na injekci. Tyto výhody, ale střídá obrovská nevýhoda toho všeho a to pokud chcete otěhotnět.

Někteří lékaři doporučují ženám, které chtějí po vysazení Depo Provery otěhotnět, aby přešly nejprve na hormonální antikoncepci v pilulkách, tím si vrátí pravidelný menstruační cyklus a otěhotnět jim potom půjde snadněji, nebo aby se domluvily s gynekologem na jiném druhu hormonů, které otěhotnění uspíší.

V první řadě pokud toužíte po miminku, přestaňte co nejdříve antikoncepci užívat. Jedině tak zkrátíte dobu čekání na miminko. Depo Provera není vhodná pro mladé slečny ve věku okolo 15-16 let a to zejména kvůli jejich vývoji.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *