Jak podpořit přirozené otěhotnění

Máte pocit, že jste vyzkoušeli snad všechno a stále se vám nedaří přirozeně otěhotnět? Zkuste se zaměřit nejen na doplňky stravy, ale také na pestrou stravu, cvičení a v neposlední řadě vhodné spodní prádlo.

Co zařadit do jídelníčku

Před důležitým rozhodnutím, jako je například návštěva kliniky a umělé oplodnění, zkuste alespoň na půl roku podpořit zdravý životní styl. Doplňte do jídelníčku ovoce, zeleninu, luštěniny, ale také zdravé tuky, kam patří ořechy a semínka. U žen je vhodné doplnit hlavně kyselinu listovou a skupinu B vitamínů. Muži by měli do jídelníčku doplnit hlavně omega-3 mastné kyseliny a také vitamín E, který podporuje mužskou plodnost.

Čemu se vyhnout

Při snaze o přirozené otěhotnění se vyhněte kouření i alkoholu. Dbejte na zdravý jídelníček a dostatek pohybu. Pozornost věnujte i správnému dámskému a pánskému spodnímu prádlu. Ženy by měly zvolit bavlněné kalhotky, nejen pro komfort, ale také pro podporu přirozeného prostředí v intimních partiích. U mužů vedou bavlněné pánské trenýrky, které zaručují dostatek prostoru nejen při pohybu. Mužské intimní partie by se neměly příliš zahřívat, a to ani horkými koupelemi nebo například častým saunováním.

Doplňky stravy

Kromě kvalitních potravin můžete vyzkoušet podpůrné doplňky stravy. Některé z nich podpoří vaše libido, jiné vytváří ideální prostředí pro početí. Doplňky stravy užívejte klidně i tři měsíce před plánovaným otěhotněním. Zkontrolujte, zda mají na vaše tělo vliv pomocí testů plodnosti, kdy u mužů je nejlepší volbou spermiogram.

Cvičení pro otěhotnění

Zařaďte ke svým každodenním činnostem pravidelný pohyb. Vyberte si sport, který vás baví, případně vyzkoušejte lekce hormonální jógy. Skvělým způsobem, jak podpořit své snažení je také cvičení podle Ludmily Mojžíšové, případně Kegelovy cviky.

Správné oblečení

Vyhýbejte se umělým tkaninám a oblečení, které by vás škrtilo, nepříjemně táhlo nebo bylo jakkoliv nepohodlné. Pokud se snažíte o otěhotnění, vyhýbejte se příliš upnutým kalhotám. Stejně tak by měli muži na nějakou dobu přestat nosit slipy nebo upnuté boxerky. Ideální volbou jsou pohodlné pánské trenýrky, které budou nejen příjemné na nošení, ale navíc přínosné pro vaše zdraví.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *