Placentu si nechte

Snad každá žena ví, co je to placenta, a pokud jste těhotná, pak je to pro vás aktuální téma. Různé civilizace věří, že by měla matka po porodu placentu sníst, jedná se o rituál spojený s pověrami o zdravém životě a podobně. Nám to se to může zdát trochu nechutné, ale poslední dobou se to stává oblíbené i v našich zemích.

Jídlo plné vitamínů

Sníst placentu mohou někteří lidé považovat za nechutné, ale placenta je plná vitamínů a látek, které dávají živiny vašemu miminku, uvnitř nenajdete nic špatného, ale naopak je to velká bomba plná energie. Mnozí odborníci doporučují si placentu po porodu připravit, protože se maminka po porodu mnohem rychleji dostane do kondice a také bude mít více energie a elánu, čemuž se nemůžeme divit, když v placentě zůstává hormon štěstí, jak ho odborníci nazývají. Mimo jiné je tento pokrm vhodný také pro lepší tvorbu mléka, takže to bude prospěšné i při kojení.

Jak placentu připravit?

Existuje spoustu receptů, podle kterých si můžete placentu připravit. Tyto recepty není problém najít na internetu, ale mezi ty nejoblíbenější patří například steak z placenty anebo koktejl, kdy placentu namícháte s různými druhy ovoce a pak chuť vůbec necítíte, takže ani nepoznáte, že jste snědli něco, co je pro jiné nechutné. Kromě toho se někdy placenta nechá sušit a pak se konzumuje jako léky v tobolkách, to je také velice častá možnost, která pochází z tradiční čínské medicíny, která byla odjakživa považována za velmi kvalitní a efektivní. Tyto dva pokrmy a tobolky jsou nejčastější, ale záleží jen na vás, co z ní připravíte.

Chceme si placentu nechat

Není problém sníst placentu, ale někdy je obtížné jí obstarat. Pokud si jí chcete nechat, měli byste o tom informovat svého lékaře a porodníka, protože ten jediný rozhodne, jestli se placenta odnese a zpracuje jako bio odpad anebo, jestli si z ní můžete udělat večer koktejl či steak. Některé nemocnice nemají problém vám placentu nechat, abyste si jí vzali domů, jen musíte mít sebou nějaký chladicí box či něco podobného, v čem byste placentu mohli bezpečně přenést. Každopádně záleží na tom, kde budete rodit a jak se dokážete domluvit s lékaři.

Pokrm na ráno

Pokud se rozhodnete si na své placentě pochutnat, pak byste měli jíst raději ráno či dopoledne, odborníci nedoporučují připravit si placentu k večeři, vzhledem k tomu, že to není příliš častý pokrm, tak aby nebyl na večer příliš těžký. Pokud si vytvoříte koktejl anebo tobolky, tak to nebude problém, ale steak by mohla být dobrá večeře, ten si raději udělejte večer z něčeho jiného a nechte si placentu na oběd anebo právě na snídani.

Sníst placentu není nechutné, ale naopak jeto velice prospěšně nejen pro maminku rodičku, ale také pro miminko.

Autor příspěvku: Hedy