Dny se pomalu a jistě krátí. Jak si zajistíte dostatek vitaminu D?

Léto nám již dalo své sbohem a místo něj nastupuje chladnější podzim. Ten s sebou přináší řadu specifik, kterým se musíme přizpůsobit. Jedním z nich je samozřejmě menší množství slunečního světla i jeho klesající intenzita. Jak si i přesto zajistíte dostatečnou dávku životně důležitých vitamínů?

Přišel čas na doplňky

V podzimním a zimním období není možné nachytat dostatečné množství „déčka“ jen při pobytu venku. Přesně proto přichází na scénu doplňky stravy, které dokážou tento nedostatek spolehlivě vykompenzovat. Zajímá vás krása a zdraví? V tom případě nepodceňujte vitamíny ani minerály.

Právě v tomto období je nutné začít konzumovat vitamin D. Tento konkrétní doplněk najdete v desítkách a desítkách různých provedení napříč všemi e-shopy i kamennými prodejnami. Při jeho výběru si dávejte pozor, protože ne všechny produkty jsou kvalitní a obsahují dostatečné množství účinných látek.

Spousta benefitů

Dobrým příkladem jsou třeba přírodní produkty od známého výrobce Naturvita, který nabízí své vychytávky v e-shopu Gigalékárna. To samozřejmě platí i pro zmíněné „déčko“, jež vás vyjde na pouhých 57 Kč za 90 tablet. Jaké benefity vám vlastně daný výrobek přinese?

Vitamin D je obecně známý díky svým schopnostem z hlediska podpory vstřebávání vápníku a fosforu. Stejně tak se stará o normální funkci svalů, zubů, zajišťuje adekvátní dělení buněk, a dokonce přímo ovlivňuje imunitní systém.

Jeho nedostatek pro vás znamená nevolnost, špatnou náladu, nekvalitní spánek, slabé svalstvo/kosti, či náchylnost k nejrůznějším nemocem (v tomto období hlavně k nachlazení). Přesně proto je nutné se o sebe poctivě starat a zajistit si pořádnou dávku vitamínu D. Nikdy však nepřekračujte doporučenou denní dávku, kterou uvádí výrobce na obalu.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *