Piercing v pupíku v těhotenství není nebezpečný

Co dělat s piercingem v pupíku, pokud otěhotníte? Většina žen začne mít zbytečný strach, vždyť podle různých mýtů piercing v pupíku poškozuje plod nebo způsobuje strie. Ani jedno z těchto tvrzení ovšem není pravdivé.

Piercingu se často vůbec není potřeba vzdávat. K ohrožení zdraví dítěte nedojde, a pokud se vám objeví strie, je to něčím jiným. Piercing do pupíku je vždy záležitostí, která by měl být posouzena individuálně. Záleží na tom, zda je nastávající maminka spíš hubená nebo plnějších tvarů, jestli měla před těhotenstvím vystouplý či hluboký pupík atd.

Těhotenský piercing je měkký

Pro pohodlí vás i vašeho děťátka je vhodné si svůj stávající šperk vyměnit za piercing do pupíku pro těhotné. Tvar a velikost šperku je vždy potřeba přizpůsobit stavu pokožky, aby nikde netlačil. Pokud se kůže příliš napne, prostě se piercing vymění za delší.

Kdybyste tohle musela řešit, žádejte speciální těhotenský piercing. Ten je vyrobený z měkkých akrylátových materiálů, je odolný a flexibilní, takže vám nebude nepříjemně překážet. Navíc se vyrábí s moc hezkými přívěsky. Pěkně vypadají třeba dětské nožičky, srdíčko nebo informační cedulka s nápisem „Baby on board“ (dítě na palubě).

Před porodem jej musíte vyndat

Jsou ale situace, v nichž piercing budete muset vyndat, i kdyby vám vůbec nevadil. Je to nezbytné při některých lékařských vyšetřeních (např. SONO) a také při porodu. Nutno zmínit, že spousta žen se po porodu rozhodne už piercing dál nenosit. Bříško po těhotenství pochopitelně není v takovém stavu jako před ním.

Sama nejlépe poznáte, zda je vám piercing příjemný, nebo vám naopak vadí. Neexistuje důvod, proč by těhotná žena nemohla nosit něco, co jí sluší. Některé maminky jej nosí po celou dobu těhotenství, jiné jej vyndají a po porodu opět nasadí. Vždycky je tady totiž i risk, že dírka ošklivě zaroste. Bojíte-li se, pomůže vám těhotenská pupíkovka, která miminku opravdu neublíží.

Autor příspěvku: Hedy