Investiční zlato je bezpečný přístav. Důvodů je hned několik

Zlato se používá jako platidlo už od dob starověké civilizace a současně se používá k investování, přičemž investoři ho vnímají jako bezpečné aktivum s nízkou volatilitou ve srovnání s akciemi. Stejně tak je tento drahý kov způsob, jak diverzifikovat portfolio. V následujících řádcích vám o něm prozradíme více informací.

Jak investovat do zlata?

Investiční zlato můžete koupit například ve fyzické podobě, jako jsou zlaté mince, šperky a slitky. Stejně tak existují i zlaté ETF, zlaté podílové fondy a akcie těžařů zlata. Spousta lidí preferuje první možnost, tedy slitky a mince.

Investice do zlatých slitků je jednou z nejznámějších možností, kterou investoři využívají k přímému vlastnictví. Spousta lidí si myslí, že se jedná o velké a lesklé zlaté slitky, ale ve skutečnosti jsou dostupné v mnoha velikostech. Zajímavou volbou jsou švýcarské slitky s hologramem, který je zárukou ryzího zlata.

Počítejte však s tím, že je potřeba pro takové slitky zajistit nějaké bezpečné uložení, například v bance.

Co říkáte na švýcarské slitky od rafinérie Argor-Heraeus?

Stačí se podívat na produktové portfolio společnosti Zlatovna, což je distributor švýcarských slitků pro slovenský a český trh. Všechny slitky jsou opatřeny hologramem na zadní straně, přičemž hologram jako takový je nedělitelnou součástí cihličky.

Giloše se provádí laserem speciální holografickou technikou, která je známá taktéž pod chráněnou obchodní známkou Kinebar®. Patentovaná technologie se používá nejen u zlatých slitků, ale taktéž u pasů ve vyspělých západních zemích.

Zlatovna má nejen kamenné prodejny v Brně, Praze, Vsetíně a Bratislavě, ale objednat si můžete zlaté slitky i skrze internet. V nabídce najdete nejen investiční zlato, ale i stříbro a případně dárková balení, například k narození dítěte.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *