Jak vidí přítomnost u porodu muži

Nemyslete si, že pokud se rozhodnete, že si k porodu vezmete otce svého dítěte, tak to znamená, že on v tom má jasno a rád s vámi půjde. Někteří muži to tak nemají a tápou, jestli skutečně vidět porod svého dítěte na vlastní oči, či raději počkat někde jinde. Ne každý toto může nést lehce a někomu to může způsobit i psychické problémy.

Pokud se váš partner zdráhá jít s vámi k porodu, tak jej do toho určitě netlačte, ale najděte si někoho jiného, kdo vám bude dělat doprovod. Většinou ale s tímto muž problém nemá a rád s vámi k porodu půjde, protože to pro něj představuje obrovský zážitek, který umocní neskutečná radost a svým způsobem i hrdost.

Někteří muži se k porodu těší a spolu s partnerkou se na něj připravují, ale když pak dojde na věc, tak vše může být úplně jinak. Nejednou se stalo, že muž u porodu omdlel a tak se péče musela rozdvojit jak k matce, tak i k otci.

Někdy se necítí dobře matka, a i když je na doprovod k porodu připravená, ve finále může na partnera být i zlá a nepříjemná. Moje porodní asistentka mi vyprávěla, jak si jedna maminka vzala k porodu tatínka a pak ho z porodního sálu vyprovodila sprostými slovy a nevybíravými výrazy, protože v tu chvíli, kdy trpěla bolestmi, měla na svého partnera obrovský vztek, že tam jen stojí a netrpí s ní.

Pro muže bývá přítomnost u porodu obrovským zážitkem a k porodu až na výjimky chodí celkem rádi, protože jim to přináší emoční zážitky, na které pak vzpomínají do konce života. Od porodu odcházejí většinou plni dojmů a zážitků, které jim hodně dají. Mnohdy mohou i svému miminku odstřihnout pupeční šňůru a i to pro ně bývá velmi dojemný zážitek, který jim v hlavě zůstane.

Od té doby, co je přítomnost otců u porodu dovolena, se s porody v doprovodu partnera roztrhl pytel. Otcové velmi touží po tom vidět, jak jejich miminko přichází na svět a rádi jej uvidí hned v první chvíli jeho života.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *