Jak si užít spánek v těhotenství

Spánek je věcí, která nás v těhotenství může hodně trápit. Buďto patříme k těm, které jsou ospalé neustále a dokázaly by usnout naprosto kdekoliv, nebo pak k těm, které spát nemohou. Určitě byste si spánku v této době co nejvíce ráda užila, protože přijde čas, kdy už na pořádné vyspání nebude šance. Nejhorší to je pak v poslední fázi těhotenství, kdy žena už moc touží po tom, aby se mohla dobře vyspat, ale nejde to. Poloh, ve kterých můžete usnout, už není až tolik, vše je nepohodlné, cítíte neustále každé píchnutí a bolest a pak není snadné usnout bez problémů. Co s tím?

PublicDomainPictures / Pixabay

V první fázi těhotenství máte v hlavě stále to, že jste těhotná, že nosíte pod srdcem plod, přejte si, aby bylo vše v pořádku a aby dopadlo vše dobře. Budíte se strachy, že se něco stalo a nejste schopna se pořádně vyspat. Pak ale přijde fáze, kdy byste prospala celý den a celou noc a únava je skutečně velmi nepřekonatelná a tak spíte, spíte a zase spíte. Této fáze si užijte a nebojte se vyspat, co můžete. Nikdo by vás za to neměl moralizovat. Jste přece těhotná. Tento stav, kdy hodně spíte, končí prvním trimestrem. Nespavost může vznikat stresem, protože třeba řešíte existenční problémy, bojíte se toho, jak to zvládnete a nevíte, jestli je skutečně ten správný čas na to, abyste se stala matkou.

Jestliže se vám spí špatně z toho důvodu, že v noci máte pohyby, tak se zkuste vyspat v době, kdy je miminko klidnější. Choďte na procházky a dávejte prostor pohybu. Jezte zdravě a na noc se nepřejídejte. Před spaním si dejte čaj z meduňky, nebo z kozlíku. Neberte ale žádné léky na spaní. Pokud opravdu je váš problém s tím, abyste usnula velký, pak se poraďte se svým lékařem a nechte si doporučit to, co byste měla dělat. Místo léků, můžete užívat homeopatika. Určitě se ale poraďte opět s někým, kdo homeopatikům rozumí. Nic si rozhodně neordinujte sama.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *