Co můžu dělat v těhotenství

Těhotenství je, jak se také jinak říká, jiný stav. Těhotné ženy bychom měli nechat v autobuse sednout, šetřit je, pomáhat jim s těžkými věcmi a podobně, protože právě v tomto stavu, není dobré se namáhat, ale co je určitě dobré, je se šetřit.

Co můžu dělat v těhotenství? Je to velice individuální, protože někdo má těhotenství, které je rizikové a je nutné jej celé proležet, někdo naopak má těhotenství, že kdyby se mu nezvětšovalo bříško tak o něm ani neví.

Proto je velmi důležité, jak se v těhotenství žena cítí a jaké má problémy. Pokud se jedná o těhotenství bezproblémové, pak je dovoleno téměř vše, ale s menším vytížením, než jsme byly zvyklé dělat před těhotenstvím.

Jedná-li se o těhotenství rizikové, pak je třeba řídit se pokyny lékaře a brát na vědomí to, co vám říká. Jestliže doporučuje klidový režim, tak je třeba se opravdu šetřit a nechat vše ležet. Pro některé z nás, které byly zvyklé pracovat nad rámec svých sil, bývá klidový režim skoro by se dalo říci trestem, ale pokud má vše dopadnout dobře, tak je klidový režim, nebo veškeré jiné doporučení lékaře velmi nutné dodržovat.

V těhotenství je dobré si chodit zaplavat, chodit na procházky, relaxovat, cvičit cviky pro těhotné, dobré je také navštěvovat solnou jeskyni, nechat se masírovat, ale samozřejmě v sedě a věnovat se všemu, co je vám jako těhotné příjemné.

Těhotné ženy hodně spí a cítí se mnohem častěji unaveny, proto by si měly dopřát tolik spánku, o kolik si tělo žádá. Jako těhotné se mi stávalo, že jsem dokázala usnout i v poradně pro těhotné . Spánek vás v době těhotenství může přepadnout kdekoliv a tak se raději vyhýbejte delším trasám při řízení.

Pokud máte problém, řešte ho rozhodně reálněji, než útěkem z domova, protože tím byste si asi moc nepomohli. Pokud máte kam jít a víte, že se o vás dokáže postarat například přítel, nebo přítelkyně, pak tu určitá šance je, ale raději zkuste celou situaci řešit jinak.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *