Co byste měla vědět, než otěhotníte

Naplánovala jste si rodinu a teď řešíte, co vše udělat, aby se zadařilo? Chcete vše nechat na přírodě, nebo byste to rádi celé urychlila a dočkala se svého potomka co nejdříve. Chtěla byste vědět, na co si dát pozor a čemu se vyvarovat? Musíte se nutně radit s lékařem? Pokud chcete miminko, začněte na tom pracovat co nejdříve.

Věk v tomto směru hraje velmi důležitou roli a je třeba na to brát ohled. Pokud kouříte, tak se snažte ještě před početím přestat. Užívejte vitamíny, které obsahují kyselinu listovou. Celá 1/5 lidí má problém s otěhotním a je jedno, jestli je to ze strany ženy, nebo muže. Problémy mohou být u obou.

Řada lidí se domnívá, že neplodnost není nemoc, což je omyl. Neplodnost je nemoc, která se dá ale léčit, nebo lze otěhotnět pomocí umělého oplodnění. Pokud se páru nedaří počít miminko, tak je nutné provést vyšetření u obou partnerů, aby se vědělo, kde ten problém je a ten se potom mohl začít řešit.

Umělé oplodnění je až tou poslední variantou. Pokud se někdo domnívá, že neplodnost je pouze možná u žen, není to rozhodně pravda. Neplodní mohou být i muži. U mužů však nehraje věk proti nim tak, jako hraje věk významnou roli u žen, které chtějí miminko.

Jak probíhá léčba neplodného páru?

Někdy je to běh na dlouhou trať a někdy jde vše rychle. U skoro poloviny pacientů, dochází k otěhotnění velmi rychle. Často stačí jen ženě upravit hormonální poměry a k tomu stačí pouze jeden odběr krve. Přitom tato léčba se řadí mezi ty nejčastější a je velmi úspěšná.

Metoda umělého oplodnění je pak bezbolestná a nejedná se o nic, z čeho byste musela mít strach. Možná se bude muset opakovat, ale bolesti se rozhodně bát nemusíte. Nicméně ještě než přistoupíte k takovémuto kroku, tak by k tomu měl být pádný důvod, který ale musí posoudit lékař. Někdy může trvat početí mnohem déle i naprosto zdravému páru.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *