Jak vybrat ta nejlepší lehátka nejen do kosmetického salonu

Výběr zdravotních lehátek není tak snadnou záležitostí, jak by se mohlo zdát. Musí totiž nejen výborně plnit praktický účel, k němuž jsou určena, ale současně také vybízet klienta či pacienta, aby zahodil strach a pohodlně se usadil. Poradíme vám, jak nešlápnout vedle.

Zdravotní lehátka jsou nepostradatelným vybavením v nemocnicích, soukromých klinikách, masážních a kosmetických salonech i ve wellness centrech. Pokud se v nich prozatím příliš nevyznáte, možná se vám zdají na první pohled stejná, nicméně rozlišovat mezi nimi dle účelu použití je naprosto zásadní. Specializovaní výrobci tohoto sortimentu vám odpovídající kategorie na svých stránkách sami nabídnou: transfúzní křesla, vyšetřovací, masážní, ORL, chirurgická, ortopedická, fyzioterapeutická, gynekologická, transportní či urologická lehátka. Existují přirozeně i multifunkční modely, díky nimž můžete ušetřit.

Zde se jedná především o to, jak moc je lehátko nastavitelné a polohovatelné. Budete-li vybírat dle parametrů, narazíte na modely s jedním, dvěma až sedmi segmenty, jež lze nastavit pacientovi na míru. Záleží jen na vás a na prostorových dispozicích vašeho pracoviště, jakou variantu upřednostníte. Lehátka pro Vojtovu metodu se například vyrábí jak stabilní nízká, tak skládací či s nastavitelnou výškou. Co se týká polohování, nabízí se zde možnost připlatit si za hydraulický či elektrický pohon, nebo vše nastavovat ručně. Je třeba přihlédnout také k polstrování a použitým materiálům – zvláště povrch lehátka musí být příjemný na kůži.

Zásadními vlastnostmi správného lékařského lehátka jsou neodmyslitelně kvalita zpracování i materiálů, stabilita a vzhledem k vysoké pořizovací ceně i dlouhá životnost. Třešničkou na dortu je pak stylové designové zpracování. V dnešní době již není třeba spoléhat se pouze na bílá “nemocniční” lehátka, na výběr je spousta příjemných barev, které působí na psychiku pacienta. Klenotem masážního salonu či soukromé praxe se pak mohou stát luxusní lehátka ve dřevěném provedení.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *