3 tipy na vydařený zářijový výlet

Letní počasí nás opouští, nálada na výlety nikoliv. Vydejte se s námi za krásami Čech a pojďte si poslední slunečné dny užít dřív, než je vystřídá sychravý podzim. Tipy na výlety, které si v plné parádě užijete ještě v září, tu pro vás máme hned 3.

Pančavský vodopád

Skalnatým srázem se z výšky 148 metrů řítí od Pančavské louky po dno Labského dolu proudy řeky Pančavy. Za Pančavským vodopádem, nejvyšším vodopádem České republiky a lesů Krkonoš, vás zavede modrá turistická stezka ze Špindlerova Mlýna. Na trase byste neměli minout 3 další vodopády – Malý, Labský a Pudlavský. Pančavský vodopád si však nejlépe prohlédnete cestou po červeně značené trase z Ambrožovy vyhlídky mezi Labskou boudou a mohylou Hanče a Vrbaty. Uvidíte zde také na celý Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

Tajemná propast a soustava jeskyní

Necelých 140 metrů hluboká propast Macocha vznikla zřícením klenby obřího podzemního dómu. Jejím dnem protéká říčka Punkva, kde napájí dvě menší jezírka – jedno zahlédnete už shora, druhé je ukryto mezi skalami. Celou propast prohlédnete z vyhlídkového můstku v jejím nejvyšším bodu, druhá vyhlídka se nachází ve spodní části propasti u macošských jezírek. Punkevní jeskyně ale prozkoumejte celé – přibližně hodinová prohlídka vás provede mohutnými jeskynními chrámy a chodbami s krápníkovou výzdobou. Opravdové unikáty české přírody ale schovává i blízké okolí, na výlet do Moravského krasu si tak vyhraďte alespoň víkend.

Skalní most Pravčické brány

Pravčickou bránu, ojedinělou krásku a symbol Českého Švýcarska, najdete na území Děčína v Jetřichovických stěnách. Její půvab můžete obdivovat z několika skalních vyhlídek nad její úrovní, překrásné výhledy na České Švýcarsko se vám naskytnou přímo pod branou. Skvělé posezení skýtá barevný zámeček Sokolí hnízdo se stylovou restaurací, kdysi využívaný jako hotel pro významné hosty rakouského šlechtického rodu. Dnes už zámeček hosty neubytovává, pokud se ale v Českém Švýcarsku chystáte zůstat déle, rezervujte si některý z penzionů v Hřensku.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *