36. týden těhotenství

Žena ve 36. týdnu těhotenství

Nastávající maminky zpravidla pociťují čím dál více častější a silnější stahy dělohy. Porodní cesty matky se začínají připravovat na porod. Děložní hrdlo, které bylo dosud pevné a dlouhé, se postupně zkracuje a hlavička začne co nejdříve sestupovat do pánve.

Při gynekologickém vyšetření Vám bude z pochvy odebrán stěr, aby se zjistila případná streptokoková infekce. Při přítomnosti streptokoka skupiny B Vám budou při porodu podána antibiotika z důvodu zamezení nákazy plodu.

Uvádí se, že děloha je nyní asi 15 x větší než před otěhotněním. V této době už ženy mnohdy nepřibírají a některé naopak dokonce ztrácejí na váze.

Možná se dostanete do situace, že nebudete schopna poznat, zda se jedná o „planý poplach“, nebo jestli už budete skutečně rodit. Poslíčky může doprovázet i bolest a odlišit je od opravdových kontrakcí není vždy snadné. Mnoho maminek, které přijedou do porodnice, je posláno zpět domů a není to žádná ostuda.

Plod ve 36. týdnu těhotenství

Miminko rychle nabírá na váze, což má za následek i velký přírůstek podkožního tuku. V posledních několika týdnech přibere miminko vůbec nejvíce za celý svůj nitroděložní vývoj.

Na konci tohoto týdne těhotenství měří plod asi 45 cm a váží kolem 2700 gramů. Plod zaujímá v děloze svou konečnou polohu.

Miminko má vytvořený tukový polštář a pomalu mizí jemné ochlupení na těle (tzv. lanugo).
Vlásky, řasy a obočí rostou do délky a houstnou. Lebeční švy nejsou spojené, a to z důvodu, aby miminko snáze prošlo porodními cestami.

Jakmile uplyne 37. týden těhotenství, je děťátko oficiálně považováno za donošené.

Miminko už vypadá jako opřed narozením.

Autor příspěvku: vbartos

0 komentářů: „36. týden těhotenství

  Denisa

  (10.11.2012 - 20:47)

  mužu porodit ve 37.tydnu těhotenstvi.?

  admin

  (24.5.2015 - 14:03)

  Určitě ano. A takový týden již není ani žádná katastrofa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *