38. týden těhotenství

Žena ve 38. týdnu těhotenství

Ve 38. týdnu už pravděpodobně budete jako na trní, jelikož porod se může rozběhnout každým dnem. Po uplynutí 37. týdne a tedy od začátku 38. týdne je miminko považováno za donošené. Pokud byste odteď začala rodit, už by se nejednalo o předčasný porod.

Váš partner by měl být neustále na telefonu. Neznamená to však, že byste odteď měla jen sedět doma a čekat. Choďte na procházky a relaxujte.

Je vhodné se už objednat na ambulanci porodnice, kde budete rodit. Do této ambulance pak budete docházet na pravidelné kontroly a „až to na Vás přijde“, pojedete do známého prostředí.

Co si kromě osobních věcí nezapomeňte vzít s sebou do porodnice: občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění, těhotenskou průkazku, oddací list nebo doklad o rozvodu, doklad o společné dohodě na jménu a příjmení dítěte a u neprovdaných matek prohlášení otce o souhlasu se zápisem do matriky.

Plod ve 38. týdnu těhotenství

Miminko už se ustálilo v určité poloze, přičemž nejoptimálnější a nejčastější je poloha hlavičkou dolů.

U miminek mužského pohlaví jsou již varlata sestouplá v šourku, u miminek ženského pohlaví velké stydké pysky překrývají malé stydké pysky. Jedná se o znaky donošených dětí.

Dále pokračuje dozrávání nervových buněk a obalování nervových vláken, nicméně to bude probíhat ještě dlouho po narození.

Děťátko je už zralé a připravené na porod. Organismus miminka už je zcela vyvinutý a je schopen přežít mimo dělohu. Poslední dny v těle matky stráví miminko tak, že bude přibírat na váze. Povídejte si s ním a klidně mu i čtěte pohádky, miminko Vás slyší.

Autor příspěvku: vbartos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *