35. týden těhotenství

Žena ve 35. týdnu těhotenství

V tomto týdnu by měla být děloha nejvýše za celé období těhotenství. S tím jsou spojeny samozřejmě velké dechové problémy, i při chůzi musíte často odpočívat, nemůžete popadnout dech apod. V této době je nejintenzivnější i pálení žáhy. Zřejmě Vás už otravuje neustálé chození na toaletu, ale kvůli tomu neomezujte přísun tekutin! Nebojte se, již brzy dojde k poklesu dělohy a zmírnění obtíží.

Je nejvyšší čas sbalit si tašku do porodnice, a to pro případ, že by se miminku chtělo na svět o něco dříve. I kdybyste se nestihla sbalit, nenastala by žádná katastrofa, protože první den stejně skoro nic nebudete potřebovat a pak Vás jistě navštíví partner. Nicméně, abyste byla klidnější, je vhodné si všechno pěkně připravit.

Ženám v této době vystupuje pupík.

Plod ve 35. týdnu těhotenství

Pokračuje růst tělíčka dítěte i přibírání na váze. Dále vyzrávají vnitřní orgány a tvoří se tukové zásoby.

Miminko čím dál více růžoví a zakulacuje se.

Plíce ještě potřebují nějaký čas, aby se zcela vyvinuly, nicméně vývoj všeho zásadního je již dokončen. Mozek i nervová soustava plně fungují. Játra vytváří první odpadní látky a ledviny už jsou také vyzrálé. U děťátka se objevují první sny.

Miminko začíná být omezené v pohybu a zaujímá charakteristickou polohu: ohnutá hlavička, brada se dotýká hrudníku, ohnutá záda i ručičky a nožičky, horní končetiny jsou překřížené na přední straně hrudníku a holeně jsou překřížené na přední straně bříška. Mluvíme o tzv. pravidelním držení plodu.

Miminko měří asi 45 cm a váží kolem 2,3 kilogramů.

Autor příspěvku: vbartos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *