34. týden těhotenství

Žena ve 34. týdnu těhotenství

Průměrný váhový přírůstek u ženy činí 11 kilogramů, ale samozřejmě je to vždy u každé nastávající maminky individuální.

Obvyklými problémy, které trápí většinu žen, jsou únava, potíže se spaním, časté nucení na močení a tvrdnutí břicha.

V brzké době začne bříško pomalu sestupovat níže, a to v souvislosti s přípravou na porod. Nyní je však děloha ještě vysoko a maminku mohou trápit bolavé žeberní oblouky v důsledku kopání nožiček.

Už máte s partnerem jasno o jeho přítomnosti u porodu? Na tuto záležitost existují dva odlišné názory, nicméně v poslední době většina párů preferuje přítomnost otce u porodu. Muž tím určitě získá cennou zkušenost a své partnerky i dítěte si může více vážit. Proti přítomnosti otce u porodu se staví někteří jedinci, kteří hovoří o negativním dopadu na pozdější sexuální život.

Plod ve 34. týdnu těhotenství

Pohyby miminka jsou intenzivní a je možné je pozorovat i přes břicho. Děťátko je některý den aktivní více, jindy zase méně, avšak zásadní změny v charakteru pohybů nebo jejich frekvenci by neměly nastat. Pokud se Vám něco nezdá, obraťte se na lékaře.

Kostra miminka prochází rychlým vývojem. Lebku tvoří tenké kostěné šupiny, mezi kterými jsou místy poměrně široké mezery, vyplněné vazivovými blánami. Místa s rozsáhlejšími vazivovými blánami nazýváme fontanely (celkem 6).

Nehty na horních i dolních končetinách už dosahují až k okrajům prstů.

Kdyby se nyní děťátko už narodilo, muselo by se sice umístit do inkubátoru, ale jinak by mu neměly hrozit žádné vážnější zdravotní problémy.

Miminko měří asi 44 cm a váží kolem 2 kilogramů.

Autor příspěvku: vbartos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *