32. týden těhotenství

Žena ve 32. týdnu těhotenství

V tomto období činí váhový přírůstek u ženy cca 10 kilogramů. Pomalu už byste se měla chystat na mateřskou dovolenou – konkrétní datum stanoví Váš gynekolog. Nástup na mateřskou je zpravidla vítaný, protože většina žen se cítí být unavené, špatně spí, těžko se pohybují apod. Ve volném čase odpočívejte a chystejte potřebnou výbavičku pro miminko. Dopřejte si čas na sebe samou a zajděte si ke kosmetičce, ke kadeřníkovi, na masáž,…Užívejte volna, protože pak už možná nebudete mít tolik času.

Je možné, že máte v těhotenské průkazce uvedené dva rozdílné termíny porodu. První termín se určí s ohledem na poslední menstruaci a jestliže se tento termín liší od ultrazvukového nálezu, stanoví se ještě druhý termín.

Plod ve 32. týdnu těhotenství

Miminko se dále vyvíjí. Ukládá se podkožní tuk, pokožka plodu je hladší a jemnější a má růžovou barvu. Miminko už má nehty na rukou i nohou a jeho hlavičku pokrývají jemné vlásky.

V této době neprochází plod žádnými zásadními změnami. Přibližně v horizontu dvou týdnů již bude dokončeno zrání naprosté většiny orgánových funkcí plodu a další nitroděložní vývoj bude soustředěn výhradně na růst plodu a tvorbu tukového polštáře. Poslední orgán, který se vyvíjí, jsou plíce.

Plod je plný energie a aktivně se pohybuje.

Miminko měří kolem 40 cm a váží asi 1800 g.

Autor příspěvku: vbartos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *