29. týden těhotenství

Žena ve 29. týdnu těhotenství

Ženy se nadále potýkají se stahy dělohy (poslíčky), které mohou být nyní už i mírně bolestivé. Miminko už má docela sílu a jeho razantní pohyby jsou někdy nepříjemné, ale aspoň máte důkaz, že je v pořádku.

V prsech se ve větším množství tvoří mlezivo první potrava pro dítě.

Děloha čím dál více utlačuje močový měchýř, a tak se zvyšuje frekvence návštěvy toalety. Žena se zvýšeně potí a musí proto dbát na dostatečný pitný režim.

Spousta žen by nejraději měla už porod za sebou. Nejsou výjimečné ani sny, během kterých rodíte. Celá psychika i tělo se začínají chystat na blížící se porod.

Většina budoucích maminek kupuje výbavičku pro děťátko postupně, takže se nedá přesně stanovit, ve kterém týdnu už byste měla mít nakoupeno vše základní. Uvědomte si, že miminko bude rychle růst a nepořizujte zbytečně moc oblečků malých velikostí. Kromě oblečení je nutné pořídit i kočárek, autosedačku, kolébku či postýlku, přebalovací pult, kosmetické přípravky a spoustu dalších věcí.

Plod ve 29. týdnu těhotenství

Miminko si utváří zásobu tuku, aby dokázalo udržet tělesnou teplotu. S tím je spojeno relativně rychlé nabývání plodu na váze.

Na šedé mozkové kůře se začínají tvořit mozkové závity. Vznikají další nervová spojení, pokračuje vývoj mozkových obalů a obalů nervů.

Smyslové orgány zraku, sluchu, chuti a hmatu jsou utvořeny a již fungují. Vlásky rostou stále rychleji.

Miminko čas od času postihuje škytavka, a to z důvodu polykání velkého množství plodové vody.

Autor příspěvku: vbartos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *