Sháníte zimní boty pro děti? Poradíme, co a jak!

Zima je obdobím, které milují především děti, neboť si užijí spoustu zábavy. Jenže studené počasí je také zdrojem určitých rizik. Proto by měli být kluci i holky teple oblečení a navíc mít také kvalitní obuv.

Dětskou obuv na zimu vybírejte pozorně

Při výběru bot pro děti si je v prvé řadě nutné uvědomit, že třetina prvňáčků má deformovaná chodidla. Na to je tedy třeba pamatovat rovněž při nákupu zimní obuvi, i když pro toto roční období by měla být kritéria ještě přísnější. Na co se tedy zaměřit?

  • Správná velikost a tvar. Univerzální parametry, které musí splňovat veškeré obuv. Dětské boty by přitom neměly být příliš těsné ani volné a měly by tudíž respektovat anatomii nohy. Navíc je třeba pamatovat na skutečnost, že dětské nožičky rychle rostou.
  • Materiál. V tomto ohledu samozřejmě není nad ušeň neboli zpracovanou kůži. To platí pro boty dětí i dospělých, ačkoli přírodní textil představuje další zajímavé řešení. Prohlédnete-li si např. boty Tommy Hilfiger, můžete se o tom přesvědčit.
  • Zateplení a nepromokavost. Dětské nožičky by samozřejmě měly být v teple. Proto je důležité zvolit boty na zimu, které budou zateplené a nepromokavé. Pokud se do nich totiž dostane vlhkost, okamžitě začne docházet k ochlazování pokožky.
  • Prodyšnost. Další klíčová vlastnost, které je úzce spojená s dvěma předešlými. Rovněž prodyšnost je totiž zodpovědná za to, že noha nebude v mokru. Doporučit vám přitom můžeme špičkové boty Geox, které jsou díky systému Respira nazývány „obuví, která dýchá“.
  • Pořizovací ceny. Toto kritérium by u zimních bot pro děti mělo být až na posledním místě. Přesto je možné pořídit i vysokou kvalitu za příznivé ceny. V internetovém obchodě Eobuv.cz totiž nakoupíte boty pro celou rodinu levně.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *