Prémiové zahradní domky poslouží i jako chata

Většina lidí si pod pojmem zahradní domek představí malou dřevěnou stavbu, která může sloužit k uschování sekačky, zahradního náčiní nebo dřeva. Existují však i prémiové varianty, jež mají úplně jiné využití – dají se používat dokonce jako chatka.

Od domečků za dvacet tisíc takový luxus samozřejmě nemůžete čekat, chcete-li si na zahradě postavit chatku, investice bude vyšší. Dostanete ovšem odpovídající kvalitu a především bude vše jednodušší a rychlejší, než kdybyste si nechali postavit zděný dům nebo dřevostavbu. Dřevěný domek vám přijde zabalený a vy jej jen sestavíte, což zvládne každý průměrný kutil i bez pomoci odborníků.

Francouzská okna a moderní ostré linie

Velmi pěkné a vhodné jako chaty jsou zahradní domky Palmako. Tento estonský výrobce produkuje přes 45 000 domků ročně a exportuje je do celého světa. K výrobě používá severské smrkové dřevo, kvalitní okna, podkladové hranolky jsou už impregnovány. Stabilitu zajišťují rohy srubového typu, pero-drážka má za úkol tepelnou izolaci. K domkům je možné přiobjednat plastové okapy, veškerý montážní materiál je součástí balení. Střešní krytinu bývá nezbytné dokoupit zvlášť.

Zajímavým modelem je například domek Heidi o rozměrech 640 × 360 cm. Je prosvětlen velkými francouzskými okny a má pultovou střechu. Působí velmi moderně, a pokud jej vhodně vybavíte, může zastávat roli chatky. Dovnitř se bez potíží vejde postel, televize i kuchyňský kout.

Stání pro auto i přístřešek před dveřmi

Mnohé zahradní domky jsou navíc zkombinované se stáním pro auto, takže na své zahradě nebudete muset řešit ani garáž. Jindy mají zase pěknou terasu nebo aspoň přístřešek přede dveřmi. To je případ domku Sylvi, který má terasu se zábradlím pro venkovní posezení.

Chcete-li si prohlédnout i další modely, navštivte e-shop Domky-herold.cz. Na domky je poskytovaná pětiletá záruka, navíc si můžete domluvit i smontování či přikoupit různé doplňky včetně interiérového vybavení.

Autor příspěvku: Hedy