Pohodlné dámské kalhoty – Jaké střihy budou fungovat?

Nejste milovníkem krátkých šatů ani šortek, které zanedlouho budou dominovat módnímu světu? Ani v létě se nemusíte upínat na krátké modely oblečení, stačí zvolit správné kalhoty, jež dávno nejsou považovány pouze za společenský oděv. Dnes se kombinují s ležérními kousky a mohou tak vytvořit opravdu pohodlný a praktický outfit, v němž vám bude dobře v jakémkoli ročním období.

Při výběru dámských kalhot se však až podivujete nad tím, jak pestrá a široká je aktuální nabídka. Zahrnuje střihy známé i méně známé, a proto si pokládáte otázku, co vám vlastně bude slušet? A jaké střihy budou fungovat?

Vaše postava je tím nejlepším rádcem

Je důležité si popravdě říct, jakého tvaru je vaše figura. Máte menší bříško, ale stehna a zadeček nejsou ideální? Pak lze vaši postavu označit za hrušku. Hodí se k vám kalhoty s vyšším pasem, které budou rovného střihu. Pakliže to ale máte naopak, čili máte spíše větší bříško, ale nohy štíhlé jako laňky, sáhněte po širších kalhotách s kapsami.

Třetím nejčastějším typem figury je takzvaný obdélník, který se nepyšní zrovna výrazným pasem. Jinak je však postava prakticky bez chyby. V tomto případě jsou ideální takzvané culottes kalhoty, jež jsou volného střihu, sahají do půli lýtek a v pase jsou obvykle staženy mašlí nebo podobným prvkem.

Ať už máte v hledáčku módní dámské kalhoty nebo klasické džíny, které tvoří taktéž základ každého šatníku, přemýšlíte nad tím, jaké modely vám budou bezmezně slušet. Nemusíte se ptát odborníků ani vaší kamarádky, která nakupuje s vámi. Tím největším a nejvěrnějším rádcem je vaše postava.

Módní dámské kalhoty pro rok 2021

Abyste vytvořila outfit, který sklidí při hodnocení deset bodů z deseti, je zapotřebí být v obraze. Módní trendy se totiž mění prakticky denně, a i letošní rok nám připravil krapet jiné kalhotové kousky, než s jakými jsme se mohli setkávat vloni. Co lze nyní označit za in a čím ideálně zpestřit současný šatník?

Kohoutí stopa opět na scéně

Do popředí se letos dostávají především vzorované kalhoty. Kromě klasického károvaného motivu se pozornost upíná na kohoutí stopu. Tento velmi příjemný a na první pohled elegantní vzor lze krásně zkombinovat s kousky jednoho odstínu. Skvěle jde dohromady s červenou nebo bordó barvou, ale bát se nemusíte ani jiných tónů.

Kohoutí stopa vnese do outfitu francouzský šarm, který můžete podtrhnout vkusným baretem.

Černé kalhoty s puky jsou klasikou

V šatníku byste neměla postrádat ani klasické černé kalhoty s puky. Zatímco loňský rok se nesl ve znamení experimentování a zájem rostl především o zmiňované culottes, nyní se pozornost zaměřuje na neutralitu a nadčasovost.

Černé kalhoty s puky navíc lze kombinovat s čímkoliv. Nemusíte se upínat k elegantnímu stylu, sáhněte i po křiváku a tričku s barevným motivem.

Kalhoty s mašlí v pase jsou stále in

Nemyslete si však, že z loňského roku na žebříčku módních trendů nic nezůstalo. Za zmínku stojí kalhoty s mašlí, respektive s páskem v pase. Jsou vyššího charakteru, dlouhé ke kotníkům a skvěle vypadají jak s vypasovanou košilí, tak s jednoduchou, jednobarevnou mikinou.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *