Kočárek, šátek nebo nosítko? Víme, co je pro vás to pravé!

Rodiče mají dnes nespočet variant, ze kterých mohou vybírat. Ale jak už to tak bývá, příliš možností může být někdy na obtíž. Musíme přemýšlet, podle čeho se rozhodnout a zjistit, co je to pravé právě pro nás a naše dítě může být pěkný oříšek. My vám rozhodování usnadníme.

Trendy šátky a nosítka

79810.0653Pokud sledujete trendy, určitě jste zaznamenali zvýšený zájem o šátky a nosítka na děti, kterými se ulice i obchody jen hemží. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o moderní vychytávku, ve skutečnosti jde o návrat k tradičnímu nošení dětí.

Šátky a nosítka poskytují potřebný kontakt rodiče s dítětem, který kočárky poskytnout neumí. Děťátko cítí známý tlukot maminčina srdce a nepotřebuje pláč k tomu, aby přitáhlo maminčinu pozornost. Proto jsou děti nošené v šátku zpravidla klidnější a méně pláčou. Maminkám navíc poskytují obě volné ruce a nemusíte se stresovat ze složitého manévrování s kočárkem.

Tip: Šátek je vhodný už pro miminka od narození, ale nosítko až pro odrostlejší dítko.

Šátky a nosítka mají samozřejmě také svoje nevýhody. Hlavní z nich je značná zátěž vyvíjená na rodiče, který dítě nosí. Je samozřejmě také nutné s nošením začít hned po narození, aby zátěž nebyla pro vaše tělo takový šok. Nezapomeňte také, že je nutné používat výhradně šátky a nosítka k tomu určená.

Nosítka a šátky jsou ideální pro rodiče, kteří nechtějí zbytečně utrácet, jsou neustále v pohybu a nechtějí se nechat omezovat kočárkem. Pokud třeba bydlíte v pátém patře bez výtahu, nosítko rozhodně oceníte. Nošení dětí navíc vytváří silnější pouto mezi rodičem a dítětem.

Kočárek: Stejně to bez něj nepůjde

C-90114ECOL.231I když se rozhodnete své dítě nosit v šátku, bez kočárku se nejspíš neobejdete. Sice vám odpadne investice do hlubokého kočárku pro novorozeně, ale přijde chvíle, kdy bude vaše dítko příliš velké na nošení, ale stále ještě příliš malé na delší samostatnou chůzi.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *