Jak vybrat sportovní kočárek? Není to složité!

Sportovní kočárky jsou variantou, jejíž čas nastává, když již miminko umí samo sedět. Jako takový musí být ovšem kvalitní, pohodlný i bezpečný, takže jej vybírejte skutečně pozorně.

Sportovní kočárek existuje v mnoha verzích

Zatímco pro novorozence je nejvhodnější hluboký kočárek, pokud již dítě umí samo sedět, je načase „přesedlat“ na kočárek sportovní, který si je v ideálním případě vhodné pořídit s polohovatelnými zády. Již z tohoto tvrzení je patrné, že existuje hned několik variant – viz nabídka sportovních kočárků na Pinkorblue.cz. Při nákupu se tedy soustřeďte na jeho rozměry, hmotnost, nastavitelnost rukojeti a samozřejmě rovněž na jeho bezpečnost (norma EN 1888).

Soustřeďte se také na výběr vhodných koleček

Sportovní kočárky lze pochopitelně používat i ve spojení s fyzickými aktivitami. K tomu ovšem musí být opatřen kvalitními kolečky. Ta menší z umělé hmoty jsou totiž vhodná pouze na hladké povrchy! Pokud se často vydáváte do terénu, rozhodně si pořiďte sportovní kočárek s většími nafukovacími koly, které zvládnou různé cesty, ale hodí se i do města na kočičí hlavy apod.

Noste své dítě, dokud je to možné

Když už jsme zmínili fyzické aktivity, zdůrazněme, že byste svého potomka neměla pouze vozit v dětském kočárku, ale také jej často nosit. K tomuto účelu si je aktuálně možné pořídit elegantní šátky na nošení dětí, případně nosítka na dítě. Díky nim se totiž miminko cítí bezpečně a navíc s ním tímto způsobem budujete silnější citové pouto. Zkrátka a dobře doba, kdy děti trávily většinu času mimo domov v kočárku, už je dnes nenávratně pryč.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *