Dětská výbavička: Co budete doopravdy potřebovat?

Seznamů do porodnice, dětských výbaviček a dalších nezbytností pro nastávající maminky už jste určitě četla nespočet. A při takovém čtení se člověku pěkně zježí chlupy. Zjistí, co všechno nemá, kolik to bude stát a že rodinný rozpočet dostane pořádný zásah. Ale neděste se zbytečně. Rozhodně toho nebudete potřebovat tolik. Zjistili jsme, bez čeho se obejdete a co se bude skutečně hodit.

Hlavně to nepřehánějte.

Nastávající maminky v průběhu těhotenství nastřádají někdy až neskutečné množství dupaček, hraček a dalších „nezbytností“. Kamenem úrazu ovšem bývá fakt, že všechny tyto potřeby pořizují pro novorozeně. Miminko ale roste jako z vody a během prvních týdnů a měsíců je mu úplně jedno, co má na sobě. Proto výbavičku pořizujte obezřetně a kroťte také budoucí babičky. Miminko potřebuje opravdu skromnou výbavičku, ale je třeba se připravit na to, že bude hodně rychle růst.

Co budete opravdu potřebovat?

Kromě samotné výbavičky by na miminko měl čekat samozřejmě hluboký kočárek. Ale nezapomeňte, že ani nemrknete a bude čas na sportovní model. A nákup dvou kočárků za tak krátkou dobu znatelně zasáhne do rodinného rozpočtu. Pokud chcete ušetřit, podívejte se na kombinované kočárky – v jednom balení pořídíte hlubokou korbičku, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku, Za jednu cenu tak budete mít kočárek, který užijete od narození miminka až do jeho dvou let.

Kromě kočárku budete potřebovat dětskou postýlku, dudlíky, matraci a dětskou kosmetiku. Bez přebalovacího pultu se pohodlně obejdete. Můžete sáhnout buď po přebalovací podložce, nebo používat jen deku. Nutností je samozřejmě autosedačka, lahev a další potřeby pro miminka. Takových seznamů už jste určitě četla spousty a není třeba je znovu opakovat – sama určitě víte, bez čeho se obejdete. Jak je to ale s oblečením?

Oblečení pro novorozence pořizujte ve velikosti 56 a 62. (Menších budete potřebovat opravdu jen pár kousků.)

  • Kojenecká body jsou nejpoužívanějším kouskem, ale bohatě vám jich bude stačit deset.
  • Dupačky postačí patery a overaly čtyři.
  • Kabátky, mikiny a svetříky pořizujte podle ročního období, ale vystačíte si se třemi kousky.
  • Čepičky, ponožky a capáčky kupujte po dvou kusech/párech.
  • Zimní miminka budou navíc potřebovat kombinézu, teplejší mikinu a kabátek, čepici a rukavice – vystačíte si s jednou sadou.

Nakonec ten seznam není zase tak dlouhý, no ne?

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *