Dětská jídelní židlička: Jak poznat tu pravou?

Už nastal čas, aby váš potomek stoloval s vámi? Nevíte, podle čeho se při výběru židličky rozhodovat? Poradíme vám, jak poznat kvalitní židličku a jaké možnosti vlastně máte.

Materiál: Dřevo, nebo plast?

Při výběru dětské jídelní židličky narazíte na dvě základní možnosti – židličky ze dřeva nebo z plastu. Obě možnosti mají své výhody i nevýhod a nelze jednoznačně určit, která z nich je lepší. Vybírejte podle dvou aspektů – vzhledem by židlička měla ladit se zbytkem vašeho interiéru a její vlastnosti by měly splňovat vaše požadavky. Co tedy tyto dvě varianty nabízejí?B-5020BLUEDOG

  • Jídelní židličky ze dřeva jsou skladné, praktické a nabízejí také velmi příznivou cenu. Dřevo je totiž nadčasový materiál, který nabízí nejen potřebnou kvalitu, ale také příjemný vzhled, který skvěle ladí s moderním i tradičním interiérem. Tyto židličky jsou často rozkládací a tak vám nabízejí více možností využití – lze je použít buď jako vysokou židli s malým pultíkem, nebo ji lze rozložit na malou židličku a stoleček.

Tip: Dřevěné jídelní židličky lze často využít hned na několik způsobů. Po rozložení na židličku a stoleček se z jídelní židličky může stát klasický dětský stolek – třeba na kreslení. Variabilita dřevěných židliček vám uleví při nákupu dalšího dětského nábytku.

  • Jídelní židličky z plastu většinou také nabízejí více funkcí. Umožňují vám nastavit zádovou opěrku i opěrku nohou do různých poloh, můžete manipulovat s výškou židličky. A bývají také kvalitně polstrované, takže nabízejí příjemné pohodlí. Často bývají vybaveny praktickým košem na drobnost, takže se z židličky může stát také odkládací prostor pro stolovací potřeby vaší ratolesti. Velkou výhodou plastových židliček je také jejich snadná omyvatelnost – a že je při dětském stolování právě tato vlastnost užitečná!
  • V plastovém provedení pořídíte také samostatná sedátka – tyto přenosné jídelní židličky, které jsou kompaktní a polohovatelné nezabírají téměř žádné místo a jsou jako dělané na cesty.

Samotná volba materiálu je čistě na vašem vkusu, ale nepodceňte funkce, které židlička nabízí. Určete, co od židličky očekáváte, a vybírejte podle jejích vlastností. Je pro vás důležitější skladnost, vzhled, možnost dalšího využití nebo vás zaujala třeba přenositelnost?

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *