Co si dát pod vánoční stromek? Nejlépe investiční zlato

Ve finančních a investičních novinových sloupcích či e-magazínech si nejspíš raději počtou muži. Přesto je však dovedeme v investování překonat. Stačí znát klíčové informace a nebát se do toho jít. Začněte třeba hned a dejte si svoji první větší investici jako dárek k Vánocům. Vždyť proč nepotěšit sebe sama kouskem zlata?

Hádanka, která je dnes v kurzu, zní: „Do čeho dnes chytře investovat?“

Akcie se ukázaly být tradičně nestabilními. Problémem je, že zklamaly už i nemovitosti, které byly pokládány za bezpečnou formu investice. Držet jen tak peníze v bance neznamená, že nám nebudou vydělávat, ale dokonce bude jejich hodnota klesat. Což je hodně demotivující a investování je dnes naprostá nutnost. Zlato má obrovskou výhodu. Není žádnou spekulativní ani rizikovou investicí. Považuje se za skvělý prostředek, jak ochránit své peníze před ztrátou hodnoty. Není jen pro bohaté a zkušené investory. Je pro nás, ženy žijící singles, i pro běžné domácnosti a rodiny s dětmi.

Rychlokurz investování do zlata

Investování do zlata není nijak složité, ale laikovi se bude krátký rychlokurz určitě hodit. V první řadě potřebujete vědět, že pro investování se hodí pouze investiční zlato. Pokud jste se těšily na to, kolik krásných zlatých šperků si pořídíte a do nich uložíte svůj majetek, zapomeňte na to. Investiční zlato má svoji specifickou podobu, přesněji dvě. Jde o zlaté investiční slitky, tedy cihly, a o zlaté investiční mince. Pro pravidelné menší investování se hodí především zlaté investiční mince. Pokud chcete udělat radikálnější investici, vsaďte na zlaté cihly.

Žádná česká mincovna investiční zlato nevyrábí, proto je dobré znát pár osvědčených značek, které jsou všeobecně uznávané a kdokoliv je od vás následně odkoupí. Tradičně uznávané zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. dodává pražská prodejna v Obecním domě. Ta nabízí i žádané zlaté mince Wiener Philharoniker, kanadské zlaté investiční mince s javorovým listem, či australské s klokanem.

Nákupy i přes internet

Do prodejny nemusíte vůbec chodit. Firma má bohaté zkušenosti i v prodeji investičního zlata online. Nakoupíte jej na webových stránkách obchodu Zlate-mince.cz, kde můžete sledovat i aktuální cenu zlata. Zlato vám dojde jako pojištěná zásilka.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *