Svět pohádek a dětství

Pohádky a děti jsou dvojka, která neodmyslitelně patří k sobě. Děti pohádky milují. Mohou si je přečíst, nechat vyprávět od rodičů či prarodičů, shlédnout v televizi a kině, anebo navštívit loutkové divadlo. Ještě lepší však je loutkové divadlo si zahrát.

Loutkové divadlo je divadlem, kde hrají loutky. Nejsou živé, i když tak vypadají. Chodí, mávají rukama, kývají hlavou a mluví. Rytíř vytáhne meč, král se posadí na trůn, myslivec bafá z fajfky, a muzikant hraje na trubku nebo buben, kašpárek se směje a cinká rolničkami.

Loutky vodí a hrají s nimi lidé, kteří jsou ukryti za jevištěm. Mluví za ně, pohybují s nimi a hrají pohádkové příběhy. A loutky mohou být různé, malé i velké, stejně jako loutková divadla. Některé loutky jsou u nás v Česku velmi oblíbené. Zejména Kašpárka nebo Čerta zná každé malé dítě. Populární jsou také Spejbl, Hurvínek a Mánička.

20151113170023

V současnosti jsou téměř v každém větším či menším městě loutková divadla, kam si lze zajít a pobavit se u pohádek. Tato divadla hrají téměř každý den. Ještě lepší však je, mít své vlastí loutkové divadlo doma a zahrát si nějakou pohádku s celou rodinou. Zažijete u toho plno smíchu a ranec legrace. Kde však takové loutkové divadlo sehnat?

20151113170017

Najdete je ve specializovaných obchodech s hračkami, a v super i hypermarketech v oddělení hraček je občas také nabízejí. Nejideálnější však je, pořídit si loutkové divadlo přímo od výrobce. V česku existují firmy, které se výrobou loutkových divadel zabývají a vyrábí opravdové skvosty.

Jedním z nich je Gerlichovo loutkové divadlo Maxi. Půvabné a kouzelné jsou všechny jeho loutky, kterých je čtrnáct, ale i všech osm scén, z nichž některé jsou i oboustranné. Krásné je i proscenium a opona. Proscénium je předscéna, tedy část jeviště před oponou, které je neblíže k divákům.

Gerlichovo divadlo je originálním kvalitním českým výrobkem firmy, která se výrobou loutkových divadel zabývá a specializuje se na ně. Jejich jedinečná loutková divadla a loutky jsou dřevěné, v klasickém, knižním i basic provedení. Ke každému loutkovému divadlu nabízejí mimo loutek obsažených v daném setu, i možnost dokoupení dalších loutek i scén jednotlivě, a jejich výčet je opravdu pestrý.

Zdroj foto: Loutkova-divadla.cz

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *