Puzzle – skvělá zábava pro děti i rodiče

Pamatujete si ještě na doby dávno minulé, když se volný čas obyvatel společné domácnosti netočil kolem internetu a kabelové televize? V těch časech se rodiče i děti mnohem více věnovali jeden druhému a hráli úplně jiné hry, než ty počítačové. Teď vážně, vzpomenete si ještě, kdy jste naposled s Vašimi dětmi hráli puzzle? Pokud marně tápete v paměti a nemůžete si vzpomenout, rychle to napravte.

Puzzle je fenomén, který svého času pohltil celý svět. Téměř všichni ve svém volném čase skládali dohromady všelijaké obrázky, které se skládaly ze stovek či tisíců dílků. Na ty nejlepší pak čekala strouhanka, ze které museli složit rohlík. Mohlo by se zdát, že v dnešní době zájem o stavění puzzle upadá, ale není to úplně pravda. Skládání puzzle pouze muselo ustoupit do pozadí „modernějším“ hrám, tedy počítačům a elektronickým hračkám. Je to škoda, protože skládání puzzle má své osobité kouzlo. Do skládání se může pustit celá rodina a soutěžit, komu se podaří obrázek složit rychleji či naopak spolupracovat při skládání náročného puzzle z několika tisíc dílků.

Když se Vám puzzle podaří složit, nemusíte ho rozbít a nasypat zpět do krabičky. Můžete si ho podlepit kartonem či tvrdým papírem a zarámovat. Obrazy z puzzle jsou vkusnou dekorací do dětského pokoje a vždy, když se na ně podíváte, připomenou Vám pěkné chvilky s rodinou. Skládání je ohromná legrace a rodiče si s dětmi popovídají mnohem více, než kdyby s nimi hráli počítačové hry. Puzzle rozvíjí dětskou představivost a patří k nejvhodnějším dárkům, které můžete svým nejmenším věnovat pod stromeček.

Opravdu široký sortiment puzzle seženete na internetu. Na výběr jsou horizontální i vertikální puzzle, které se skládají z desítek, stovek či tisíců dílků. Vyberte si puzzle, na které stačíte a s chutí se dejte do skládání.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *