Jak zabavit malé děti, když venku prší?

Určitě se vám stává, že si naplánujete, že budete s dětmi trávit celý víkend venku. Půjdete na hřiště, do parku, na procházku, pojedete na výlet autobusem, vlakem…, jenže celý víkend hlásí déšť. Co vymyslet, abychom děti zabavily a nemuseli celé dny poslouchat, že by chtěly ven a že nemají co dělat?

Hračky, které děti zaručeně zabaví

Pokud máte maličké děti, bavit by je mohly následující hračky:

Hrací podložka – ta může být se zvuky, písničkami, nebo jen tak, látková, na niž je přišitá hrazdička ze které visí spousta maličkých hraček, které si mohou děti prohlížet a bavit se s nimi

Hrací skříňka – televize – další zvuková hračka, u které můžete nastavit délku hraní, při hudbě se zároveň posunuje obrázek a dítě zase sleduje hudbu i pohybující se postavičky nebo zvířátka

Plyšáci, autíčka, panenky, maňásci – tyto hračky zabaví holčičky i kluky. Jestliže jim uděláte loutkové divadýlko, bude je to zajisté bavit a budou sledovat příběhy, které vymyslíte

Pro větší děti, které mají přibližně 4 a víc let, můžete pořídit tyto zábavné hry a hračky:

Sportovní náčiní – děti často zabaví švihadlo, míč, boxovací pytel, trampolína nebo třeba řebřiny. S tímhle vším si užijete spoustu legrace venku i uvnitř, stačí přemisťovat to či ono tam, kde chcete zrovna být.

Tablet, mobil, PC – i když nejde o nejvhodnější typ hraní, najdete spoustu her, které jsou logické, zlepšují dětskou paměť, rozvíjí představivost, učí děti trpělivosti, péči, např. když má dítě jednou za den nakrmit pejska, nebo jiné zvíře, aby nestrádaly a spousty jiného. Také mohou počítat, hrát pexeso, oblékat kamarádky, vařit, závodit, stavět pevnosti a domy atd.

Stolní hry, karetní hry – v žádné domácnosti by neměly chybět hry, které si může zahrát společně celá rodina, nebo děti s kamarády. Ať už je to „Člověče nezlob se!“, Monopoly, Kris-kros, Šachy nebo něco jiného, dokáží zabavit po dlouhý čas.

Stavebnice – na poli stavebnic najdete elektrické stavebnice, které se dají složit do různých funkčních obvodů, a pak zazvoní zvonek, funguje větrák, rozsvítí se žárovka či jiné elektronické drobnosti. Výborné jsou i stavebnice, z nichž se dají stavět domky, vozidla, pokojíky pro panenky, stáje… Zvolit můžete Lego, Sevu, Chevu a mnohé další.

 

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *