O prázdninách na běžky

OZa chvíli školákům začnou jarní prázdniny, tak rodiče opět čeká vymýšlení programu. Zatím to vypadá, že na jarní prázdniny dětem zůstane nějaký ten sníh, a proto se vám plány budou vymýšlet mnohem lépe, můžete jít například na běžky do okol Adršpašských hor.

Abychom děti unavili

Děti by chtěly o prázdninách řádit a dovádět, aby si je opravdu užily. Ovšem někdy jsou pro své rodiče až moc aktivní, a tak je třeba je unavit. Nejlepším způsobem, jak děti unavit je aktivita. A právě strávit prázdniny na běžkách je perfektní nápad, protože děti si užijí sněhu, budou v přírodě a na čerstvém vzduchu, což je rozhodně zdravé co je hlavní, tak budou mít dostatek pohybu, což je v dnešní době téměř k nezaplacení a právě tento pohyb děti unaví a ještě si odnesou spoustu zážitků.

Běžky nejsou problém

Mnoho rodičů se aktivitě v podobě běžkování vyhýbají, protože děti na běžkách neumí anebo nemají vybavení pro tento sport. Avšak pokud děti nenaučit jezdit na běžkách rodiče, tak se to nenaučí nikdy. A nemusí to být vždy jen na rodičích, protože existují i lyžařské školy, kde se vyučuje i jízda na běžkách. V případě, že nemáte vybavení a jeho pořízení se vám zdá finančně náročné, tak si můžete vybavení půjčit a to nejen z půjčoven, ale také od známých či rodinných příslušníků.

Běžky v každém věku

Velkou výhodou je, že běžky jsou perfektním sportem pro každou generaci, takže se nemusíte bát, že jsou vaše děti na běžky příliš malé. Naopak když se to naučí dříve, tak si na běžky lépe zvyknou a rychleji naučí. Navíc velkou výhodou je, že jsou běžky mnohem bezpečnější, než klasické lyže, takže se o své malé ratolesti nemusíte obávat i když pojedou třeba s babičkou, dědou anebo nějakými známými.

Kde na běžky?

V České republice je spousta zajímavých míst, kde můžete strávit prázdniny na běžkách. Avšak pokud si chcete užít nejen trochu sportu, ale také krásné přírody, tak nejlepší volbou jsou Adršpašské hory a jejich okolí. Výhodou je, že v této oblasti je široká síť stezek pro běžky. Takže klidně si zde můžete udělat vícedenní výlet a stále budete mít nové trasy. Jeden den si můžete naplánovat trasu kolem zříceniny hradu, druhý den si dáte zabrat v okolí skal a budete mít krásné výhledy do okolí.

Celé prázdniny na sněhu?

Pravdou je, že v adršpašských horách klidně můžete strávit na běžkách celé prázdniny, protože zde se dá najít výlety na každý den, ale spoustu rodičů nedostane tak dlouho dovolenou, což už problém je. Někdy s dětmi jezdí prarodiče, ale pokud prarodiče nemohou a vy nedostanete volno na celé prázdniny, tak můžete jet aspoň na pár dní. V případě, že je pro vás Adršpach daleko, tak můžete zvolit nějakou bližší destinaci, protože u nás je opravdu spousta běžeckých tras.

Běžky je nádherný spot, při kterém se nejen zasportujete, ale také si můžete užívat krásy našeho státu.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *