Jak si užít srpen s dětmi na maximum?

Prázdniny se pomalu překulily do té druhé půlky a po prvotním nadšení z volna, letních zážitků a táborů či resortů praskajících ve švech, nastává poklidnější období. Většina rodinných příslušníků má po dovolených, babičky po hlídacím období a peněženka rodičů po hlavní sezóně. Ale jelikož léto ještě neskončilo, nabízí se otázka, co s dětmi dál?

Proto vám přinášíme pár tipů, co s ratolestmi ještě do konce srpna můžete stihnout a jak jim ozvláštnit druhou polovinu prázdnin.

Jednodenní výlety po okolí

Často nás lákají dálky a zapomínáme na fakt, že i v našem okolí se nacházejí zajímavá místa a zážitky, na které stačí i jedno odpoledne po práci. A vám místo celého dne a úmorné cesty autem bude stačit pár hodin a svačina v batohu. Mrkněte po nějakém hradu, zámku, rozhledně či jiném zajímavém cíli výletu.

Voda stále táhne

Pakliže se vám ještě nepoštěstilo si užít pořádnou koupačku, můžete vymyslet například srpnovou výzvu – sepsat si možná místa v okolí, kde by se dalo vykoupat. Jako jsou rybníky, aquaparky či jiná možná koupaliště. Také moře se nabízí i například v jednodenní variantě či různé last minute zájezdy za skvělou cenu.

Praktické nákupy

Svůj drahocenný čas také můžete využít ryze prakticky a pomalu tak děti naladit na přicházející září a s ním i školní povinnosti. Omrkněte nové aktovky, batohy, školní sešity, obaly a penály. Jednak se vyhnete frontám v prvním školní týdnu a navnadíte i svá dítka, aby měla důvod se do školy těšit.

Stát se náhradníkem

Některé dobré příměstské tábory či ty se zaměřením na koníčky, jako jsou tábory jezdecké či fotbalové, bývají mnohdy beznadějně plné už na začátku léta. Avšak stane se, že pro nemoc se nemůže nějaké dítko zúčastnit. A to může být příležitost pro vás. Na různých internetových stránkách tak hledají maminky náhradníka a mnohdy i za sníženou cenu.

Krásné počasí a dlouhé dny nabízejí tolik dalších možností, jako jsou různé grilovačky, stanování, letní kina či zážitkové akce pro rodiny s dětmi. Zkrátka, užívejte léta plnými doušky!

 

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *