Jaký dětský nábytek je trendy?

Hodláte zrekonstruovat pokojíček pro vaše děťátko, protože už volá po změně k lepšímu? Nebo ho budete zařizovat úplně poprvé? Došli jste k závěru, že místnost, kterou bude vaše ratolest obývat, chcete udělat v moderním stylu? Potom vás jistě budete zajímat, jaký dětský nábytek je v současné době trendy, a jakým směrem byste se při jeho výběru měli ubírat. O tom si povíme v dnešním článku, takže čtěte a čerpejte inspiraci.

Investice do nového zařízení se vyplatí

Víte, že právě dětský pokoj patří mezi místnosti v bytě, do kterých se často investuje nejméně financí? Mnozí z nás zastávají názor, že děti rychle rostou a jejich nároky se mění. Navíc mohou něco ušpiníte, zničit, a je škoda kupovat stylový a pěkný nábytek. S tímto tvrzením byste souhlasit neměli! Lze zakoupit krásný nábytek, který s vaším dítětem poroste, a který bude také vysoce odolný. Záleží-li vám na tom, abyste svému dítěti poskytli komfortní domácí zázemí, pak je jeho nedílnou součástí právě moderní dětský nábytek.

Jaké jsou trendy ve světě dětského nábytku?

I dětský nábytek podléhá nejrůznějším trendům. Moderní dětské pokoje nabízí zejména nadčasovost a jednoduchost. Základ tvoří barevnost, dostatek úložných a odkládacích prostor a netradičně řešené postele. Důraz je kladen na používání přírodních materiálů, stále tedy frčí dětské pokoje z masivu, ale i varianty v provedení z lamina, neboť jsou cenově dostupnější. Využívají se také syntetické materiály. barevný plast, ze kterého lze vytvářet atraktivní a zajímavé kombinace.

Bílé a světlé pokoje se hodí do každého interiéru

Přednost se dává spíše světlejším odstínům nábytku, velmi pěkně vypadá třeba v bílé barvě v kombinaci se světlým nebo naopak s kontrastním tmavším dřevem. Takový lze doplnit barevnými a veselými dekoracemi, které můžete kdykoli odměnit podle toho, v jakém věku se vaše dítě nachází. Pořízením tohoto nábytku získáte řešení, které vás v podstatě vyjde levněji. Stačí totiž jen vyměnit dekorace za jiné a ihned máte nový ráz dětského pokoje. To vás často vyjde ne méně financí, než pravidelná výměna levného a často i kýčového nábytku.

Hravost a barvy podporující dětskou představivost

Designové dětské pokoje překvapují svojí hravostí i barevností, což podporuje dětskou fantazii a vaše děti se ve svém prostoru budou cítit pohodlně a příjemně. Jsou navrženy tak, aby působily na představivost, a proto jsou doplněny geometrickými tvary v podobě dekorací.

Rostoucí nábytek je vždy trendy

Trendový je v každém případě rostoucí nábytek. Jeho velkou výhodou je variabilita. Může posloužit jak malým, tak větším dětem. Nejčastěji se jedná o rostoucí stoly pro děti nebo židle, které můžete nastavovat tak, aby rostly s dítětem a odpovídaly jeho potřebám. Přináší úsporu vašich financí a myslí také na zdraví vašich dětí.

Zdravotní nezávadnost a certifikace

U dětského nábytku je důležitou podmínkou zejména zdravotní nezávadnost použitých materiálů a také jejich odolnost, proto nakupujte u kvalitních výrobců. Například v e-shopu Nábytek Aldo je veškerý nábytek certifikován podle norem Evropské unie. U řady produktů také naleznete návod v elektronické podobě, takže můžete před pořízením nábytku posoudit také kvalitu zpracování. Nábytek se vyrábí nebo je navržen v Česku, ve Francii, Německu, Nizozemsku nebo Dánsku. Země původu by měla být jednou z hlavních informací, kterých byste si měli při nákupu dětského nábytku všímat.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *