Průběh těhotenství: Mých sladkých 9 měsíců

Jednou přijde čas, kdy si je sama přečte v deníčku, který jí píšu od jejího početí.

Září 2009 Pomalu přichází podzim, ale venku je stále teplé letní počasí. Začali jsme se s tatínkem těšit a doufat, že až si udělám těhotenský test, budou na něm dvě čárky. Pořídila jsem si testy rovnou dva. Když přišel den mé očekávané menstruace a ta se nedostavila ani za následující tři dny, rozhodla jsem se nedočkavě těhotenský test použít. Na testu se skutečně dvě čárky objevily! Druhý den ráno jsem si pro jistotu udělala i druhý test. Byl také pozitivní. Těšila jsem se, až to řeknu tvému tatínkovi a budeme se radovat společně.

Říjen 2009 I když oba testy vyšly pozitivně, přesto jsem se nemohla dočkat, až navštívím paní doktorku, která mi těhotenství potvrdí na sto procent. Na prvním ultrazvuku jsi ještě jako miminko nevypadalo. Bylo jsi jako malý rohlíček. To asi proto, že jsem si v tomto období na pečivu ráda pochutnávala. Byl to tvůj první obrázek. A já ho střežila jako oko v hlavě.

Listopad 2009 V listopadu přišlo období těhotenských nevolností. Marně jsem doufala, že se mi vyhnou. Sice jsem zvracela jen dvakrát, ale žaludek se mi houpal poměrně často. Přestala mi chutnat zelenina. Z té se mi zvedal žaludek nejvíce. Pochutnávala jsem si hlavně na polomáčených sušenkách. Tento měsíc jsme měli s tatínkem zařizování s přípravou naší svatby. Moc jsem se na ni těšila. Koncem listopadu jsem tě viděla na UZ podruhé. Vypadalo jsi jako andílek s křidélky.  Bylo jsi velké necelé 3 cm. Jak jsem se už těšila, až tě budu moci jednou obejmout.

Prosinec 2009 Tento zimní měsíc jsem se vrátila do kondice. Chutě se mi vrátily do starých kolejí, přestala jsem být unavená. Den před naší svatbou jsme tě s tatínkem viděli na UZ. Tentokrát jsem tě viděla už potřetí. Byli jsme na speciálním UZ přímo v porodnici, kde jsme se seznámili s moc prima panem doktorem. Také jsme se dozvěděli, že jsi holčička! Vypadala jsi už jako miminko, ale ještě docela malinkaté. Čile jsi se hýbala v bříšku a dělala kotrmelce. Pan doktor tě pečlivě prohlédl a řekl nám, že se ti daří výborně. A tak jsme to šli s tatínkem oslavit do francouzské kavárny, kde jsme si přiťukli horkou čokoládou a těšili se na náš svatební den. Svatba se moc povedla a myslím, že sis ji užila také. Pěkně jsme se obě namlsaly.

Leden 2010 Po příjemně strávených vánočních svátcích přišlo pár náročných týdnů. Čekali mne státní zkoušky na filozofické fakultě. Byla jsem moc ráda, že jsem je zvládla a teď už se mohla plně soustředit jen na tebe! Poprvé nám vyšly špatné výsledky na genetice. Proto si nás pozvali do nemocnice, abychom se o všem poradili. Poté, co jsme tě viděli opět u pana doktora na UZ, jsme se rozhodli podepsat revers a na odběr plodové vody nejít. Pan doktor nás ujistil, že jsme se rozhodli dobře a mám v bříšku krásnou zdravou holčičku. Moc pěkně jsi se na nás na UZ dívala. Tento měsíc jsi mne také poprvé silněji kopla do bříška.

Únor 2010 V poradně u pana doktora v porodnici jsme zjistili, že mám více plodové vody. Pan doktor začal mít obavy, abych neměla těhotenskou cukrovku, která by neprospívala ani jedné z nás. Tento měsíc jsme získali další tvoji fotečku z UZ. Pěkně jsi v bříšku dováděla. Test na cukrovku dopadl dobře. V mlsání sladkostí jsme se nemusely omezovat. Koncem února jsme se vydali k panu doktorovi na 3D/4D ultrazvuk. To byla nádhera. Viděli jsme tě, jak si hladíš hlavičku, cucáš prstík, zíváš a něco povídáš. Také jsi na nás mrkla jedním očkem. Na památku máme opět několik fotografií a DVD s celým záznamem z tvého pobytu v bříšku.

Březen 2010 Bříško se začíná den ode dne víc a víc vlnit. Jsi pěkná divoška. Venku začíná pomalu jaro. Řekla bych, že si toto období všichni užíváme. Komunikujeme spolu víc a víc, a mne moc těší, když se uvnitř zavrtíš, a já vím, že jsi v pořádku. Už teď jsem přesvědčená o tom, že si spolu dobře rozumíme. Smontovali jsme ti s tatínkem tvoji postýlku, ve které budeš spinkat. Tatínek ti na dno postýlky napsal vzkaz, který si jednou sama přečteš. Viděli jsme na UZ tvé buclaté tvářičky. Stále pro tebe doplňujeme výbavičku a těšíme se víc a víc. Hůře se mi v noci spí, bříško je už dost velké.

Duben 2010 Jaro je v plném proudu. Začaly teplejší dny. Postýlka pro tebe je připravená, oblečky ve skříni poskládané. Naši kocouři lehají na bříško častěji. Moc dobře o tobě už vědí, a ty je cítíš určitě také. Tento měsíc jsme tě viděli podruhé ne velkém UZ. Máme nádherný snímek. Pokaždé se pěkně usmíváš.

Květen 2010 Venku všechno kvete. Také jsme se spolu zúčastnily festivalu dobrého jídla, kde jsme si dopřávaly samých dobrot. Také jsi s námi byla na koncertě vážné hudby a moc se ti to líbilo. Celé jsi to protančila. Pobyt v mém bříšku se blíží do finále. Teď budeme k panu doktorovi chodit častěji. Také ses začala připravovat na ten náš velký den, kdy se spolu poprvé uvidíme.

Červen 2010 Poslouchali jsme u pana doktora na monitoru tvoje srdíčko, jak pěkně tluče. Vím, že ti je v bříšku už dost těsno. 8. června jsme tě na UZ viděli naposled. Svůj den sis vybrala 10. června. Byla jsi na světě rychle a bez komplikací. Byl to jeden z nejšťastnějších dní v mém životě. Na svět ti pomohl tatínek a náš pan doktor, se kterým jsme zůstali velkými přáteli.

Dnes již uplynulo od Emmina narození téměř 20 měsíců. Má se čile k světu, je zdravá, bystrá, zvídavá, čiperná, a řekla bych, že i skutečně šťastná. Milé čtenářky a milí čtenáři, velmi mě potěší, když se s podělíte o vaše dojmy z prožitého těhotenství prostřednictvím komentáře pod tímto textem. A nezapomeňte, že ať už bylo, je a bude jakékoli, vždy vás na jeho konci čeká jedinečná odměna v podobě vašeho miminka.

Autor příspěvku: lucied

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *