Začněte řešit terasu už v zimě

Rozhodli jste se konečně dodělat terasu a říkáte si, že v zimě nic nevyřešíte? Nebojte si terasu naplánovat i v zimním období a hned jak to počasí dovolí, začněte. Užijte si na nové terase už první paprsky jara. Víte, na co vše byste měli myslet?

Orientace terasy

Při navrhování svého vysněného domu se zajímejte o světové strany. Chcete mít terasu umístěnou na východ, kam slunce dopadá ráno a dopoledne, a poté je již ve stínu? Nebo oceníte raději terasu na jižní straně, kam svítí slunce většinu dne? Určitě si můžete naplánovat zastřešení terasy a umístění hliníkové pergoly, myslete však na to, abyste si nezastínili celá francouzská okna, kterými vám jde světlo a teplo do domu. Ideální volbou jsou screenové rolety, které pohodlně využijete, když potřebujete, jindy je můžete celé vytáhnout a užít si paprsky slunce.

Velikost terasy

Naplánujte si také velikost terasy, ta by neměla mít příliš malá, ale ani příliš velká. Je dobré rozhodnout se už na začátku plánování, k čemu chcete terasu využívat. Má to být zvětšení obývacího pokoje nebo venkovní kuchyně? Bude zde posezení pro trávení volného času s rodinou i přáteli nebo chcete mít místo na venkovní cvičení jógy? Ideální terasa má velikost okolo 15 až 20 m2.

Vyberte si podlahu

Dalším rozhodnutím, které vás čeká při navrhování terasy je také výběr podlahy. Vybrat si můžete levnější variantu v podobě zámkové dlažby, investovat do dřevěné podlahy nebo dát přednost pwc prknům. U výběru zohledněte také to, zda bude terasa zastřešená nebo bude mít alespoň boční markýzy.

Jak zastínit terasu

Rozhodněte se, jak vyřešit zastínění terasy. Už při její stavbě můžete plánovat stříšku nebo si pořídit zmíněnou hliníkovou pergolu a k ní přidat zastínění pomocí markýz. Pokud chcete terasu využívat menší část roku a jen v hezkém počasí, můžete ji ponechat zcela bez zastínění.

Dekorace a design terasy

Je na vás, jaké zvolíte materiály, barvy i dekorace. Terasa by však měla být místem, které bude přímo lákat k posezení a příjemnému odpočinku. Věřte, že tento prostor u domu využijete nejen k posezení s přáteli nebo večernímu grilování s rodinou. Na terase si užijete příjemné chvíle s knihou i venkovní kontrolu nad dětmi, které si hrají na zahradě.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *