3 věci, které byste měli vědět, předtím, než si pořídíte perlátor

Perlátor je velmi chytré zařízení, které je vlastně velmi jednoduché. Jeho cílem je snížit vaši spotřebu vody, ale také vám poskytnout vodu alespoň o stupeň čistější, než je ta, která vám teče z kohoutku bez perlátoru. Ještě předtím, než ke koupi perlátoru přistoupíte, byste měli znát tyto 3 věci:

1. Co je to perlátor?

Perlátor je zařízení, které omezuje průtok proudu vody, která vychází z vodovodního kohoutku. To znamená, že spotřebujete méně vody, ale také se zlepší její kvalita. Na trhu jsou k dispozici různé typy perlátorů, od levných plastových až po dražší kovové a keramické modely. Měli byste si vybrat model, který se hodí k typu vodovodní baterie, kterou máte dma. Pte erlátor si můžete pořídit hned na několik míst vaší domácnosti anebo třeba do firmy či kanceláře. Všude, kde máte vodovodní kohoutky, můžete mít i perlátory. Tato drobná zařízení využijete dokonce i při sprchování a nainstalovat je můžete také na venkovní zdroje vody.

2. Jak funguje perlátor?

Perlátor funguje tak, že omezuje průtok, což následně omezuje množství spotřebované vody. Toho je dosaženo provzdušněním vody a rozdělením hlavního proudu do několika menších. V důsledku toho spotřebujete méně vody, ale ani si toho nevšimnete. Při běžných činnostech jako je mytí rukou, nádobí anebo oplachování drobných předmětů spotřebováváme více vody, než je bezprostředně potřeba. Tomu mají perlátory zamezit.

3. Jaké jsou výhody používání perlátoru?

Používání perlátoru má několik klíčových výhod. Především pomáhá snížit spotřebu vody, což je v dnešní době velmi důležité. Kromě toho se zlepší kvalita vody, kterou dostáváte z kohoutku, protože veškeré potenciálně škodlivé částice nebo chemické látky perlátor odfiltruje. A konečně, voda získaná z perlátoru má obecně lepší chuť než voda z kohoutku bez perlátoru. Díky tomu ji můžete pít a bude vám chutnat. Nebudete tak muset kupovat vodu balenou a podílet se na další kontaminaci životního prostředí. Zároveň se také omezí vaše cesty za nákupy a o tom, že si uleví i vaše záda, se snad ani nemusíme zmiňovat. Kromě perlátoru však máte i další možnosti, například kohoutkovou vodu filtrovat. To už je ale úplně jiná kapitola.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *