Je lepší jen jeden rodič, nebo dva, kteří se hádají?

Máte s partnerem, se kterým jste si pořídili děti problémy a nevíte, jestli je lepší kvůli dětem zůstat, nebo si raději jít každý svou vlastní cestou? Velmi záleží na tom, jak vypadá situace u vás doma a co je pro vaše dítě přijatelnější. Pokud si žijete každý svůj život, ale doma se nehádáte a neřešíte spory, tak pak není tak úplně od věci, když spolu zůstanete.

Více se však stává to, že se doma hádáte a řešíte problémy, které se dotýkají samozřejmě i vašeho dítěte. Třeba si myslíte, že dítě nic nevnímá, protože si hraje, ale není tomu tak. Děti mají uši všude a velmi dobře vě dí, co se u vás doma děje. V dnešní době rozhodně není neobvyklý jev to, že matka žije se svým dítětem sama a že dítě tudíž pochází z neúplné rodiny.

Ve většině případů zůstane matka s dítětem a otcové si naopak zakládají nové rodiny, kam investují i své finance a proto situace pro matku samoživitelku, není vůbec snadná. Dost otců se na finanční stránce a výchově svých předešlých potomků nepodílí a věnují se své nové rodině, ale jsou samozřejmě i výjimky.

Pokud dítě žije v rozvrácené rodině, má pak v dospělosti problémy s tím, najít si partnera a důvěřovat mu, protože vidí, že to doma nefungovalo a rodiče si ubližovali. Není pro něj pak jednoduché věřit a vědět, že jej druhý partner nezklame. I když spolu rodiče nežijí, měli by před dítětem fungovat tak, aby se jej to nedotklo a aby vidělo, že se svým způsobem mají rádi i tak.

Děti by rozhodně měli mít právo na to, aby vyrůstali v prostředí, kde se nikdo s nikým nehádá a kde není takzvaně dusno. Někdy se také může stát to, že vinu toho, že se dospělí hádají, mohou svádět na sebe.

Jestliže se rodiče hádají a je doma napjatá situace, pak je určitě lepší to, aby žili odděleně. Rodiče svým dětem ukazují to, jak má vypadat vztah a pokud děti vidí ty špatné stránky, pak si je sebou nesou do dalšího života a problémy budou potom i ve vztahu jeho.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *