Jak si zařídit ložnici podle feng shui?

Ložnice podle zásad feng shui podporuje harmonický tok energie. Lépe se vám v ní podaří usnout, budete se v ní cítit příjemně. Nevěříte takovým řečem? Inspirujte se následujícími radami a vyzkoušejte to sami. Uvidíte, zda na vás mají zásady feng shui nějaký účinek.

Feng shui po vás vlastně nechce vůbec nic složitého.

Vyhoďte za dveře televizi, počítač

První rada vás asi nejspíš vůbec nepotěší. Podle feng shui totiž dobrou energii ničí veškerá elektronika – televize, počítač a také mobil. Tato zařízení vytváří elektromagnetická pole nebezpečná pro vaše zdraví. Navíc vás rozptylují, kolikrát vám připomínají pracovní záležitosti a narušují vztah s partnerem.

Pusťte dovnitř čistý vzduch

Často otevírejte okna, aby byl v ložnici čerstvý vzduch bez znečišťujících látek. Vyhněte se však rostlinám, které sice vyrábí kyslík, ovšem podle feng shui nejsou dobré. Toleruje se, pokud jsou daleko od postele, nicméně to si může dovolit pouze ten, kdo má velkou ložnici.

Držte se barev lidské kůže

V ložnici by měly převažovat klidné barvy a učení feng shui za ně považuje barvy lidské kůže – tedy odstíny od bílé až po čokoládově hnědou. Pohybovat se v nich není složité. Většina nábytku, jako jsou postel, skříně do šatny či noční stolky, se právě v takových barvách vyrábí. Můžete vsadit na různé dekory dřeva nebo klasickou bílou. Podívejte se do e-shopu Dona-shop.cz a vyberte si.

Na posteli záleží

Postel je hlavním bodem ložnice a podle feng shui byste u ní měli dodržet tři základní pravidla:

1. Měla by být přístupná z obou stran.

2. Doplňte ji dvěma nočními stolky.

3. Nedávejte ji přímo vedle dveří.

Dobrá matrace a pevné čelo jsou rovněž velmi důležité.

Vneste do místnosti světlo

Světlo je důležité, ovšem všeho moc škodí. Měli byste mít nejen lustr, ale i lampu, která večer vytvoří příjemné přítmí. Případně použijte stmívač. Nejlepším osvětlením jsou podle feng shui svíčky.

Uzavřete energii uvnitř

Přes noc by měly zůstat všechny dveře zavřené, ať už jde o dveře šatní skříně, koupelny či vchodové. Aby vám dobrá energie, již vytvoříte, neunikala pryč, je doporučováno také v ložnici i skříni udržovat čistotu, protože ta vyvolává pocit klidu.

Není to zase tak složité, ne?


Autor příspěvku: Hedy