Jak otočit dítěti režim

Vaše dítě je spíše vzhůru v noci než ve dne? Potřebovali byste mu otočit režim? Pak na to musíte jít postupně, nikoliv najednou, aby si na tuto situaci vaše dítě začalo zvykat pomalu. Někdy je velký problém když se mění čas a dítě tak musí vstávat o hodinu dříve, natož pak otáčet celý režim.

Jak tedy otočit dítěti režim tak, aby ve dne bylo vzhůru a v noci spalo? Přetočit režim je obtížné u dospělých, natož pak u dětí. První dny, kdy se budeme snažit režim přetočit, bude dítě nevrlé a nebudete to s ním mít nikterak jednoduché.

Doporučuje se tedy dítě přes den pořádně utahat. Tuto situaci velice dobře znám. Když jsem dceři sebrala dudlík, nemohla bez něj večer usnout a v noci se neustále budila. Ve dne pak tvrdě spala. Proto jsme chodili hodně plavat do bazénu, běhali venku a dělali vše proto, aby byla večer co nejvíce unavená.

Je pravda, že dokázala usnout, ale pak se opět budila a situace se stále opakovala. Byli jsme více vzhůru v noci, než ve dne. Bylo to velmi vyčerpávající a tak jsem s dcerou zašla k dětské doktorce, která nám napsala léky na spaní.

Toto je poslední možnost, ještě než po lécích na spaní sáhnete, snažte se udělat maximum proto, aby vaše dítě bylo vzhůru přes den a v noci spalo. Nedávejte dítě spát po obědě a vymýšlejte aktivitu, která jej dostane do stavu, kdy večer bude velmi unavené.

Pokud však po lécích skutečně sáhnete, snažte se je dítěti dávat co nejkratší dobu, aby si na ně nezvyklo. Nám tyto léky pomohli, užívali jsme je však velmi krátce. Naštěstí se časem vše srovnalo a teď fungujeme ve dne a v noci spíme tak, jak to má být.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *