Dopřejte si v těhotenství potřebné vitamíny. Pomůžete sobě i miminku.

Každá žena, která je těhotná, potřebuje získávat z potravy mnohem více živin, vitamínů a tělu prospěšných látek, než je to běžně. Nepotřebuje totiž zásobit jen své tělo, ale také rostoucí miminko, které pro svůj zdravý a správný vývin vyžaduje mnohé. Proto je víc než žádoucí, aby se ženy v těhotenství zajímaly o možnosti, jak si doplnit vitamíny a čím tak pomoci děťátku ke správnému vývoji.

Kompletní obsah živin

gs-mamavit-30+30-prefolin-leden2014-czPoohlédnout se můžete po vitamínech pro těhotné, které obsahují vše, co těhotná žena potřebuje. Výborným příkladem je např. doplněk stravy s názvem GS Mamavit Prefolin+DHA+EPA. Jeho užívání je vhodné jak pro těhotné, tak kojící maminky nebo ženy, které těhotenství plánují. Jde o kompletní a vyváženou kombinaci celkem 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA, která je nejdůležitější před otěhotněním a v prvních třech měsících těhotenství. Nechybí hořčík, kyselina listová, vitamin C, E, jód a další. Zároveň neobsahuje žádné konzervační látky, cukr nebo barviva.

Důležitá kyselina listová

jamieson_kyselina_listova_1000_mcg_100tblMezi přední vitamíny pro maminky se řadí kyselina listová. Přispívá ke správnému procesu dělení buněk, růstu zárodečných tkání v průběhu těhotenství i ke krvetvrobě v dobré, normální míře. Doporučováno je užívat jednu tabletku denně, např. u produktu Folic Accid, kdy každá tableta obsahuje 1 000 μg kyseliny listové, což je 500% doporučené denní dávky.

Nezapomínejte také na magnézium, které vám pomůže při bolestech, únavě a natékání nohou, namáhané rozpínající se a bolestivé stydké kosti nebo vápník, důležitý pro tvorbu kostí a chrupu.

Vitamíny v těhotenství jsou velmi důležité, péče o matku by měla být zdokonalena nejen z lékařského pohledu, ale také z pohledu rodiny, která by jí měla pomáhat a usnadňovat celou dobu do porodu, i po něm. Dopřávejte si pestrou a zdravou stravu, vyhněte se přeslazeným a tučným jídlům a všemu, co vám i dítěti může uškodit.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *