Bezpečnost dítěte v domácnosti. Jak na to?

V rámci domácnosti máte spoustu možností, jak udělat interiér bezpečnější pro svého potomka. Říká se sice, že se nic nemá přehánět, nicméně některé změny je rozhodně záhodno udělat.

S bezpečností dětí to nepřehánějte, ale…

Být celý den svému dítěti nablízku je snem každého starostlivého rodiče, jenže to jde s přibývajícím věkem neustále méně a méně. Přehnaná péče je ovšem stejně spíše škodlivá. Přesto se doma neobejdete bez několika druhů zabezpečení, která budou chránit vašeho potomka i nervy. Jaké výrobky pro bezpečnost dětí máme konkrétně na mysli?

  • Chůvičky. Zařízení, díky nimž můžete být i na dálku u svého potomka. Pokud tedy chcete po náročném dnu relaxovat na gauči s knihou či u televize, dítě můžete nechat klidně ve svém pokoji, a bude-li nějaký problém, okamžitě se o tom dozvíte i v jiné místnosti.
  • Dětské ochrany. V tomto ohledu můžete vybavit domácnost řadou bezpečnostních opatření od ochrany rohů a hran, přes fólie proti střepinám až po nejrůznější zábrany. Stačí si tedy pouze vybrat takovou ochranu, která bude vhodná právě k vám domů.
  • Ohrádky. Díky ohrádkám budete mít dokonalý přehled o tom, že je váš potomek tam, kde o něm víte. Kromě pestré nabídky nejrůznějších ohrádek si je v současné době navíc možné zakoupit také řadu příslušenství, tzn. výplně, hrací deky apod.
  • Noční světla. Pocit bezpečí ovšem potřebují především děti. Často přitom v holkách a klucích vyvolává přesně opačné pocity tma. Proto jim pořiďte noční světla s veselými a pestrobarevnými motivy. Kde konkrétně? Pestrý sortiment zabezpečení do dětského pokoje naleznete např. v e-shopu Pinkorblue.cz.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *