Aktovka pod stromeček: Potěšte budoucího prvňáčka

Přemýšlíte, co koupit dítěti k Vánocům? Jestli máte doma předškoláka, volba je jednoduchá. Co třeba aktovka? Budoucí prvňáček si o ni rád napíše Ježíškovi a vy budete mít o starost méně. Podívejte se, jak vybrat tu nejlepší.

Aktovka vs. batoh: Co je do první třídy lepší

Školní aktovku nosí na zádech prvňáčci už od nepaměti. Má pevnou konstrukci a anatomicky tvarovaná záda, takže svědčí páteři. Zároveň je jednoduché v ní udržovat pořádek. Po otevření vrchní části má totiž dítě přehled o celém obsahu tašky. Svačinu a drobnosti uložíte do přední kapsy a nepletou se mezi učebnicemi.

Své výhody má ale i batoh. Vejde se do něj víc věcí a nabízí lepší možnost organizace knížek a dalších nezbytností. Dítě navíc nepotřebuje do druhé třídy nový kousek, kterým by se přiblížilo svým starším spolužákům.

Tip: Pokud se stále nemůžete rozhodnout, co je pro vaše dítě vhodnější, zkuste aktovku batohového typu. Kombinuje výhody klasické aktovky a batohu, takže je prostorná a zároveň přehledná.

Opatrně s obrázky

Investice do kvalitní aktovky nebo batohu není zrovna nejmenší. Pokud tedy nechcete za rok kupovat novou, volte design, který nevyjde z módy stejně rychle, jako se mění oblíbené dětské filmy v kině. Ideální je zvolit vzor, který vydrží po celý první stupeň. Zatímco u kluků vedou vzory s auty a motorkami, holčičky ocení například květinové motivy.

Tip: Než se dostanete k psaní Ježíškovi, prozkoumejte batohy a aktovky, ze kterých může dítě vybírat. Nenápadně veďte autora dopisu k tomu, aby si zvolil hezký kousek, který bude také účelný. Splníte přání a zároveň předejdete zklamání u stromečku z praktického dárku.

Nezapomínejte na zdravá záda

Porozhlédněte se po batohu, který je speciálně označen jako školní batoh/školní aktovka. Nekupujte obyčejnou tašku, i kdyby byla levná nebo na sobě měla sebelepší obrázek. Soustřeďte se hlavně na vyztuženou zádovou část, kvalitní hliníkovou konstrukci a dostatečně široké polstrované popruhy. Hrudní pás, který pomůže váhu batohu rozložit ještě lépe, je jedině výhodou.

Výrazné bezpečnostní prvky. Aby bylo dítě vidět

Především u nejmenších dětí, které ještě tolik neovládají pravidla silničního provozu, bychom měli myslet na prvky, které je na chodníku i silnici zviditelní. K nim vedle reflexních pásků, lemování a odrazek patří také barva aktovky nebo batohu.

Tip: Aby bylo dítě lépe vidět především za špatného počasí, kdy je viditelnost nejhorší, pořiďte mu fluorescenční pláštěnku a blikátko. Nepůjde přehlédnout.

Doplňky, které udělají radost vám i dětem

Ježíšek může vybírat také příslušenství v barvě batohu. K většině tašek totiž existuje široký výběr penálů, peněženek, kapsiček na krk, ale i svačinových boxů a lahví na pití. Pokud je pořídíte v setu, budou do sebe krásně zapadat a většinou je pořídíte levněji, než když budete kupovat každý kus zvlášť.

Tip: Vybavte penál barevnými tužkami, do batohu přidejte blok. Cena dárku se zvedne jen o pár korun a vy svoji ratolest zabavíte na celé vánoční prázdniny.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *