Výběr školní tašky není legrace

Blíží se školní dny a všichni prvňáčci už netrpělivě čekají na začátek školy. Pro rodiče je to trochu náročnější, protože musí nakoupit všechny potřebné pomůcky, mezi které patří i školní taška.

Tvar není podstatný

Existuje spousta druhů aktovek. Kromě barev a potisku se většinou liší tvarem. Jedny jsou ty klasické, které si jistě pamatují ještě naše babičky a dědečkové. Tyto aktovky jsou velice praktické, protože drží svůj tvar a díky tomu jsou perfektně přehledné, ovšem mnoho školáků jimi pohrdá, právě proto, že je nosili i naší prarodiče. Daleko raději by na zádech nosili klasické batohy, jako mají žáci vyšších tříd, avšak my bychom měli vybírat školní tašku podle vzrůstu dítěte, aby batoh nebyl ve výsledku větší, než samotné dítě.

Pozor na záda!

Úplně nejdůležitější na výběru správné školní tašky je polstrování na záda. Vzhledem k tomu, že dítě bude na svých zádech každý den nosit jistou váhu, protože sešity, svačinka a hlavně pití není nic lehkého, je potřeba, aby byla zádová část aktovky, co nejvíce vypolstrovaná, aby si dítě zbytečně neničilo své zdraví už v tak útlém věku. I když uděláte dítěti radost a umožníte mu nosit batoh, tak stejně musíte myslet na to, aby byl vhodný pro dětské zdraví.

Přihrádky jsou bonus

Klasické aktovky jsou členěné do přihrádek, což je rozhodně praktické, protože jednak je to přehledné, ale zároveň díky nim můžete dítěti oddělit učení od svačiny, a tak si neumaže sešit do matematiky a podobně. Ovšem najít dnes školní tašku s přihrádkami není nic složitého, protože i batohy mají několik kapes. Do malé přední můžete schovat kartičku na autobus, do další dáte svačinku a poslední bude sloužit na sešity, proto jsou úplně ideální tři kapsy, ovšem pokud jich bude více, tak to budete moci mít aktovku lépe zorganizovanou, ale o to déle bude v ní dítě hledat.

Aktovku musíte vidět

Mnoho rodičů dnes nakupuje přes internetové obchody, což rozhodně není nic špatného, ale záleží, co na nich kupuje. V případě, že vybíráte školní tašku, je lepší zajít si do kamenného obchodu, protože na internetu si nebudete moci důkladně prohlídnout, zda má aktovka dostatek kapes anebo, jaké je polstrování na zádech. I když vám internet ušetří trochu času, tak byste měli chvíli obětovat a raději si zajít do obchodu, protože vybírání školních potřeb bychom neměli podceňovat, zejména pokud jde o aktovku, kterou dítě bude nosit každý den.

Na potisku nezáleží

Pro děti nejdůležitější je, co bude na aktovce za potisk. Často je to rodičům jedno a nechají vybrat svého školáka, aby mu udělali radost. Ovšem, pokud chcete trochu ušetřit, měli byste své dítě kontrolovat ve výběru aktovky, už tak je to poměrně drahá záležitost a pokud si dítě vybere nějaký dětský motiv, který se příští rok bude zdát nemoderní anebo příliš dětinský, měli byste mu to opatrně vymluvit, protože jinak vás na tok čeká další velká investice. Proto je dobré vybírat nějaké nadčasové motivy, které může nosit prvňáček i žák páté třídy.

Nákup aktovky bude složitý, ale když víte, co nepodstatné, tak vám to výběr pořádně zúží.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *