Veselé puntíky anebo neštovice?

Přestože si své onemocnění neštovicemi často nepamatujeme, každý dobře ví, o jakou nemoc se jedná. Pro některé děti je sranda, že mají celé své tělo poseté zvláštními puntíky, pro jiné je to hrozné trápení, protože ty puntíky hrozně svědí.

Děti nevidí nebezpečí

Neštovice je onemocnění dětí. A dodnes se doporučuje projít si jimi v dětství, protože pro dospělého člověka mohou být velice nebezpečné. A tak některé maminky dokonce se svými malými ratolestmi chodí na návštěvy k dětem, které tuto nemoc mají, aby je dostaly i jejich děti. Každopádně je to lepší možnost, než se s tím potýkat v dospělosti, ale ještě než se do toho pustíte, měli byste vědět, jak se neštovice léčí, protože i zde mohou vzniknout komplikace.

Péče jako v maskérně

Plně nejlepší léčbou neštovic je mazání. Někdo doporučuje pudr, jiný zase mastičky, které nejen prospívají k vyschnutím puchýřků, ale také k tomu, aby se vaše dítě tolik neškrábalo, protože by to mělo zmírnit svědění. Ovšem i když jste si úplně jistí, že vaše dítě má neštovice, vždy musíte navštívit lékaře, který nejlépe vyhodnotí, jak s nemocí zacházet. Navíc spoustu mastiček je na recept, který vám může předepsat pouze lékař.

Snižujeme horečku

Vzhledem k tomu, že lidské tělo s každou nemocí bojuje samo, tak vám téměř vždy stoupne teplota. Ani neštovice nejsou výjimkou, a tak není divu, že vám lékař kromě různých mastiček a pudrů předepíše také léky na snížení horečky, aby se vaše dítě cítilo trochu lépe. I přesto by mělo zůstat doma, aby vyleželo nejen horečku, ale zároveň se vyhnulo zbytečným komplikacím.

Když se něco nedaří

Většinou mají neštovice lehký průběh, dítě chvíli zůstane doma s horečkou a svědivými puchýřky a po nějaké době usilovného mazání, může zase zpátky do školy či do školky. Ovšem existují i případy, kdy nastanou různé komplikace. V takovém případě už nelze léčit neštovice doma, protože se jedná o virové onemocnění, tak na něj nejsou žádná antibiotika, a proto je nutné odvést dítě do nemocnice, kde ho léčí pomocí podávání různých látek v injekčních stříkačkách. Zde je izolováno, a aby nedošlo k infekčnímu přenosu na další lidi, je nutné, aby prádlo a veškeré ostatní předměty byly dezinfikovány.

Neškrábej se a bude ti hej

Nejhorší, co může být je, když si dítě začne neštovice škrábat. Je pravda, že je hodně těžké donutit malé dítě, aby se neškrábalo, když ho něco svědí a vysvětlit mu, že je to důležité. Podstata spočívá v tom, že právě když se dítě škrábe, tak rozškrábne puchýřek natolik, že se do něj může dostat infekce a potom je léčba neštovic daleko komplikovanější – to je ten případ, kdy musí dítě do nemocnice. Mnohdy pomůže pohrozit injekčními stříkačky, protože mnoho dětí z nich má hrůzu, ale někteří rodiče nechtějí své děti strašit. Avšak když se jedná o jejich zdraví, tak můžete použít i tyto metody.

Neštovice sice na první pohled vypadají jako nevinné puntíky, ovšem mohou být i nebezpečné. A tak mažte a donuťte dítě, aby se neškrábalo.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *