Toužíte mít vychované děti?

Každý by měl doma rád vychované dítě, které ví, co se sluší a patří a které bude příkladem pro ostatní. Umět vychovat dítě je ale velké umění a ne každému se to podaří. Většina z nás dělá něco špatně, proto si nelamte hlavu, pokud mezi takové rodiče patříte i vy. Dítě si může pořídit úplně každý a to i ten, který nezvládne základní rodičovské povinnosti.

Dítě musí vědět, že jej máte rádi. Opakujte mu to často a dávejte mu to jasně najevo. Rozhodně nepoužívejte věty typu, když si neuklidíš ten binec v pokoji, tak tě nebudu mít ráda. Nevyhrožujte dítěti věcmi, které jej mohou ranit. Ono z vás musí cítit, že jej máte ráda za každou cenu, a to i tehdy, když něco provede. Ráda ho máte, i když se na něj zlobíte.

Mazlete se s dítětem, často jej objímejte a ukazujte mu, co pro vás znamená. Zkuste vyhrocené situace řešit bez násilí. V dnešní době se násilí na děti nepoužívá. Neukazujte jim, že nad nimi máte převahu, ale zkuste jim situaci přiblížit logicky a touto cestou jim také vysvětlit, co dělají špatně.

Pokud je budete trestat fyzicky, vzbudíte v nich nenávist a touhu se vám jednou pomstít, ale to přeci nechceme. My chceme, aby nás naše dítě mělo rádo a bylo s námi rádo, aby se nám nebálo cokoliv říct a to i přesto, že půjde o věci špatné. Důležité je to, aby ve vás mělo vaše dítě důvěru.

Děti je třeba hodně chválit a dávat jim najevo, že jsou v něčem dobří. Je jedno, co to bude, ale chválení a motivace jsou pro ně velmi důležité faktory. Pokud bude dítě vědět, že jej za něco oceníte, bude to dělat rádo. Například, ty sis ale krásně uklidil pokojíček, to mám ale doma šikulku. To až řeknu tátovi, ten bude mít taky radost, že jsi tak šikovný. To je dobře, že máš ve škole dobré známky, půjdeme se spolu učit, aby sis to nepokazil, protože to by byla škoda, když už máš takhle dobře našlápnuto a je vidět, že ti to ve škole jde.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *