Sunar, klasika, která nestárne


Zdá se vám vaše miminko v noci více neklidné, než bylo těsně po narození? Budí se vám častěji a naříká srdceryvným pláčem? Už jste si myslela, že bude stačit nakojit před spaním, pak až po probuzení a vy se konečně v noci trochu vyspíte, jenže děťátko se budí a brečí a brečí… Jestliže už mimi dosáhlo čtvrtého měsíce věku, možná už nastal čas přidávat mu k sušenému mléku (pokud není kojené) před spaním kaši. Kaše pro kojence dodá dítěti potřebné živiny a ještě jej dostatečně nasytí.

Kdy se začíná s příkrmy u miminek?

Vždyť není vaše chyba, že miminku nestačí vaše nebo umělé mléko. Prostě se jeho vývin posunul do bodu, kdy už potřebuje více zaplnit bříško. Pouhá tekutá strava není dostačující a na hlavní pořad večerních příkrmů přicházejí kaše pro kojence. V případě, že už je dítěti více než pět, šest měsíců, kaše se stávají plnohodnotnou součástí jídelníčku během dne. Pakliže si nejste jisti, kdy začít s kašovými příkrmy, poraďte se s pediatrem. Ten nejlépe zná vaše miminko, je vaším spolehlivým rádcem se zkušenostmi. Navíc podle vývojové křivky zaznamenávající růst v centimetrech i přibývání na váze můžete spolu s dětským lékařem posoudit, zda je vývin vašeho dítěte přiměřený, či naopak zaostává anebo se nezadržitelně blíží k Otesánkovi. Zkonzultujte svoje úvahy ohledně příkrmů s lékařem a uvidíte, že vám nebude bránit od čtvrtého měsíce v podávání kaší. Samozřejmě neopomíjejte co nejdelší krmení mateřským mlékem, které je nenahraditelnou součástí dětského jídelníčku.

Mléčné i nemléčné kaše, příkrmy před spaním a během dne

Značka Sunar byla populární již za vašich mladých let, možná ji znali i vaše rodiče. Proto jsou kaše Sunárek jedinečnými výrobky populárními na tuzemském trhu, v českých domácnostech a především u nejmladších strávníků. Nejmenším dětem lze podávat kaše Sunárek s různými příchutěmi. Existují ovocné kašičky s cereáliemi, jež obsahují železo, vápník a zinek. Nemléčné kaše v sobě mají rovněž cereálie, jsou však vhodné především pro děti se zvýšeným rizikem vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka. Kašičky na dobrou noc zas vyváženým poměrem živin a energetických částí přispívají ke klidnému, pokojnému a dlouhému spánku miminek.

Jak se pozná dítě s rizikem vzniku alergie?

Má-li miminko sourozence s alergií, nebo jeden z jeho rodičů na alergii trpí, je zvýšené riziko vzniku alergie. Platí, že čím více atopiků se vyskytuje v rodině, tím je riziko větší. Četné studie z posledních let nepotvrdily, že oddalování potenciálních alergenů vede ke snížení vzniku alergie. Co to tedy znamená? Neodkládejte zavedení lepku, vajec, pšenice, ryb a v menším množství tyto přílohy přidávejte k jídlu mezi 4. a 7. měsícem, pokud není miminko plně kojené. Toto takzvané imunologické okno je obdobím, kdy je organismus schopen navodit místo alergie toleranci.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *