Před dětmi se bavte o všem

Děti jsou vnímavá stvoření a tak není divu, že slyší i to, co by neměly, ale skutečně by to slyšet neměly, nebo je to jinak? Dost možná je dobré, že to slyší, protože se v budoucnu díky tomu budou umět postavit k problémům a budou schopni o nich mluvit. Nikdo tu netvrdí, že by se lidé měli před dětmi hádat a dělat si naschvály, ale pokud budete před dětmi řešit i své problémy, určitě jim tím pomůžete do dospělosti.

Děti by neměly vyrůstat v iluzích, že jsou jen dobré věci, ale měly by vědět, že jsou i věci, které jim život nachystá a které se musejí v zájmu všech stran řešit. Pokud totiž někdo jen mlčí a nerozvádí problémy nahlas, je to chyba.

Člověk by neměl být introvert. Řešte však věci před dětmi s chladnou hlavou a nehádejte se před nimi, i když někdy to není až tak jednoduché.  Děti by však měly vidět to, že rodiče, nebo celkově i dospělí, jsou ochotni spolu mluvit o čemkoliv a řešit společné problémy, které se chtě nechtě v životě každého z nás objeví.

Pokud děti u vás uvidí, že není problém s tím, abyste společně řešili doma problémy, bude se i ono ve svém pozdějším věku umět k problémům postavit čelem a ne je v sobě dusit a užírat se jimi ve svém nitru. Klidně řešte jakékoliv problémy s partnerem před vaší ratolestí, ovšem důležité je vědět jak to udělat , aby to bylo správné.

Nehádejte se, nenadávejte si, ale řešte věci s pokorou. Ukažte, že jeden druhému umíte naslouchat a že umíte vyřešit společné problémy. Děti musí vidět to, že doma není důvodem nefungovat i s tím, že jsou tam problémy. Naučíte díky tomu své děti postavit se k problému čelem a ne se k němu odvracet zády, což jim do života bude zcela jistě ku prospěchu.  Naučit vaše dítě správně fungovat v rodině, je pro něj velké plus a určitě mu to do života hodně dá. Proto je pro něj tato škola života k nezaplacení a vy se tedy nevyhýbejte v žádném případě řešení rodinných problémů před svými dětmi.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *