Poprvé s dětmi v zimě na hory? Sbalte vše potřebné

Chystáte-li se s dětmi poprvé v zimě do hor, dejte velký důraz na nákup kvalitního vybavení a sbalení všeho potřebného. Jistě si dokážete představit, jak moc můžou třeba i nekvalitní rukavice jedné ratolesti překazit zážitek celé rodiny.

Teplo je základ

Aby si děti zimu dokázaly řádně užívat, musí jim být především teplo. Hned na druhém místě je ale u dětí design, protože když se v něčem necítí dobře, dokáže je to značně znervóznit. Kvalitní zimní dívčí bundu tak ideálně pořiďte v oblíbené barvě a chlapecké kalhoty raději zajděte vybrat všichni společně.

Malé, ale důležité

V zimě získávají na důležitosti všechny ty malé kousky oblečení, které se tak rády ztrácejí. Na mysli máme čepice, rukavice a nákrčníky. Všechno tohle vybavení tedy mějte minimálně po dvou kusech, ale věřte, že občas oceníte klidně i tři. Rukavice by měly být navíc různých vlastností: hodně zateplené na lyžování a sáňkování, gumové nepromokavé do deště a bláta, tenké sofsthellové do menšího větru.

Neméně důležité jsou pak ponožky. Vybavte se merino vlnou nebo jinými kvalitními termo materiály. Mějte po ruce podkolenky, ale i klasické ponožky. Vše navíc v různé tloušťce.

Déšť nás nezastaví

Poslední roky se zima nerovná automaticky sníh. Počítat musíte i s dešťovými přeháňkami, takže neuděláte chybu, když přibalíte nepromokavé gumové oblečení, které se dá použít i do bláta, či pláštěnku.

Boty jsou alfou i omegou

Jestli něco rozhodně nepodcenit, jsou to boty. Měly by sloužit do sněhu, bláta, zimy i ledu. Neměly by klouzat, měly by se snadno udržovat a být lehké. Těžké, že ano? Dobrým tipem můžou být holínky z EVA pěny se zateplenou merino vložkou. Podmínkou je také mít podobné boty alespoň dvoje pro případ mokrého sněhu nebo deště.

A co rozhodně nezapomenout?

Trpělivost, dobrou náladu a úsměv na rtech. Dost možná to vše budete potřebovat při tom hledání rukaviček, zapínaní bund a nečekané potřebě dítěte čůrat, když jste ho zrovna dooblékli do kombinézy.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *