Miminko je poklad

Narození dítěte je v životě snad největší událost, kterou mohou rodiče zažít. A snad každý rodič je z nového potomka nadšený. Chtějí si chvilky s malým miminkem pořádně užít a hlavně je chtějí mít navždy, a proto mají mnoho fotografií. Ale jsou i jiné způsoby

První kniha vašeho dítěte

Mnoho rodičů, kteří očekávají příchod miminka, jistě doma mají první knížku miminka. Pravdou je, že těchto knih je několik podob. Asi tou nejčastější je, kdy se do knihy zapisuje jméno a narození miminka a veškeré informace jako je váha a výška u porodu anebo, kdy poprvé promluvilo po případě, jaké slovo bylo jeho či její prvním a podobné informace. Samozřejmě, že je to dobré dělat takovou knihu, protože jsou to perfektní vzpomínky pro vás, ale zároveň i vaše dítě bude mít něco zajímavého z dob, kdy bylo miminko a moc si je nepamatuje. Ovšem vedle této knihy je ještě takový jiný speciální druh.

Speciální dětská kniha? Co v ní asi bude?

Říká se tomu první kniha miminka, ačkoliv to knihu moc nepřipomíná. Jedná se o takovou krabičku, která je vázána jako kniha, avšak když jí otevřete, tak uvnitř nebudou nepopsané stránky, nýbrž malé šuplíky. Teď se to zdá někomu možná divné, avšak tyto šuplíčky jsou určeny pro první věci, které miminko potkají. Většinou je jich deset a do každého patří jiná věc. Například je zde uchován první vypadlý zub, první vlásky, ale stejně tak i první botička. Někomu se to možná bude zdát až příliš, ale jsou rodiče, kteří to považují za roztomilé a vzácné.

K čemu kniha slouží?

Je naprosto jasné, k čemu tato knížka slouží, jedná se o zachycení toho, co je pro miminko poprvé.  A přesto jí někteří trochu hanlivě označují jako relikviář, ale je mnoho maminek, které z ní opravdu mají radost a mají pocit, že si tím uchovali své miminko. Pravdou je, že je to také častým svatebním dárkem, aby se novomanželé mohli čím inspirovat. A pro mnohé miminka, které už jsou dospělými lidmi, je zajímavé podívat se, do jak malých botiček se vešli anebo, jak vypadaly jejich první vlásky.

Kde takovou knihu dostanu?

Pravdou je, že to není úplně typická kniha, a tak vás to bude asi stát pár oblítaných papírnictví, než najdete tu, kterou hledáte. Avšak nějaké větší papírnictví by jí určitě mělo mít. V případě, že by se vám to nepovedlo najít ani v papírnictví, tak se určitě podívejte na internetové portály, kde určitě najdete spoustu knih se zajímavými vzory i v zajímavém provedení.

Kdy mám knihu koupit?

Vzhledem k tomu, že se jedná o první knihu miminka, tak byste jí měli koupit, dokud máte doma miminko. Pravdou je, že některé maminky jsou nedočkavé a kupují knih, ještě, než se jim miminko narodí, což rozhodně není špatně, avšak na druhou stranu je lepší vědět pohlaví dítěte, abyste mohli vybrat tu správnou barvu či vzor.

První kniha miminka je pro někoho úchylka, ale pro jiného krásná vzpomínka. Je roztomilé nechávat si kousek z života miminka uchované na vždy.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *