Máte strach z druhého dítěte? Nemusíte!!

Když jste porodila své první dítě, měla jste pocit, že toho máte až nad hlavu a představa, že by do toho všeho mělo přijít ještě i druhé dítě, vám přišla naprosto nereálná? Přesto toužíte po druhém dítěti proto, aby od sebe nebyly vaše děti až tak věkově daleko? Bojíte se toho, že to nezvládnete? Tak se bát přestaňte. Zvládli to jiní, zvládnete to i vy.

Druhé dítě je totiž zcela jiné, než to první.  Pokud své druhé dítě plánujete, tak se na něj máte možnost i připravit, horší je to, pokud jste se zajela v práci a v běžném životě a najednou zjistíte, že je na cestě dítě druhé a celý ten kolotoč vás čeká opět znovu.

Pokud máte pocit, že je toho na vás moc, tak se nebojte o pomoc požádat manžela, děti a babičky. I vaše první dítě vám s druhým dítětem může pomoci. Nikde není psáno, že vše musíte zvládat jen vy sama a ostatní budou jen přihlížet.

Nejhorší období je první dva roky, pak najednou přijde doba, kdy si spolu děti začnou hrát a začnou si rozumět a vidět v sobě blízkého člověka.

Druhému dítěti nesmíte dát šanci, aby žárlilo. Lásku je třeba rozdělit mezi děti spravedlivě. Pokud překonáte první roky bez újmy na zdraví, pak vězte, že bude za pár let lépe a vaše děti se i přesto, že se občas pohádají, budou milovat a budou rádi za to, že mají jeden druhého.

Dost možná zjistíte, že i když se první dítko na sourozence celé těhotenství těší, tak pak přijde okamžik, kdy začne žárlit a bude si připadat odstrčeně. Nechte tedy starší dítě spolupracovat, aby si připadalo důležitě a ne jen tak, že je na druhé koleji. Dovolte mu dát sourozenci dudlík, nebo mu ukázat hračku. V momentě kdy zjistí, že byl nápomocný, tak se bude cítit velice důležitě.

Problémy s druhým dítětem mohou ale nastat i po finanční stránce, kdy najednou zjistíte, že vaše výdaje jsou tak velké, že to je pro vás neúnosné a budete se muset hodně uskromnit.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *