Kupujete židli předškolákovi? Víme, na co myslet

 

Máte doma malého předškoláka, kterému chcete pořídit kvalitní židli do jeho pokoje, na níž si bude moct psát domácí úkoly? Možná se ptáte, jak by taková dětská židle pro předškoláka měla vypadat. Přece jen se dítě rychle vyvíjí, nechcete investovat do takové židle, kterou budete muset za pár měsíců vyměnit za vyšší. Navíc nechcete čekat až do chvíle, kdy dítě nastoupí do školy a kdy bude pro něj těžší zvykat si na školní lavici, jež nebývá zrovna kvalitní. Pokud dítěti pořídíte kvalitní rostoucí židli, může s ním vydržet od jeho pěti let až do let středoškolských.

Při výběru židle dbejte na výšku sezení

Ať už jste se vydali do kamenné prodejny nebo nakupujete na internetu, vybírejte vždy dle výšky sezení. Ta se odvíjí od výšky postavy dítěte, také od základního ergonomického požadavku, kterým je, že dítě by mělo mít při sezení chodidla celou plochou na podlaze, kolena by navíc měla svírat úhel devadesát stupňů. Dle tohoto základního ergonomického požadavku přizpůsobte i výšku stolové desky.

Hleďte i na tvar a výšku opěrky

Aby se dítě vyhnulo pokřiveným a vadným zádům, musí sedět na židli, která bude mít kvalitní opěrku zad. Opěrka zad by měla být u dětských židlí prohnutá dopředu spíše vertikálně, prohnutá by měla být hlavně v oblasti bederní páteře. Horní část opěrky by prohnutá být neměla, ta nesmí tlačit záda dopředu. Tím se předejde zakulacení zad.

I pojezdová kolečka hrají roli

Při výběru dětské židle pro předškoláka hrají roli i pojezdová kolečka. Nejlepší jsou kolečka s takzvanou automatickou brzdou, která sama zabrzdí po odtížení. Díky automatické brzdě se sníží riziko podjetí, tím se předejde nepříjemným úrazům.

Jaké je vhodné čalounění?

Co se týče čalounění dětské židle, vybírejte takové, které je snadno udržitelné. Ideální je dětská židle s otěruvzdorným potahem, případně potahem s úpravou proti znečištění. Složení potahu by mělo být z umělých vláken, jako je třeba polyester.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *